Terör örgütü yandaşları yolcu otobüsü yaktı

Beyoğlu'nda terör örgütü yandaşları iftar saatinde belediye otobüsüne molotof kokteyli attı.

Olay iftar saatinde Okmeydanı Şarkkahvesi'nde cadde üzerinde meydana geldi. Görgü tanıklarının ifadesine göre yaklaşık 20 kişilik maskeli grup, cadde üzerinde seyir halindeki otobüsün önünü kesti. Duran otobüsün önce camlarını taşla kıran örgüt yandaşları, daha sonra otobüsün içerisine molotof kokteyli attı. Alev alev yanan araçtan güçlükle inen şoförün hafif yaralandığı öğrenildi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan otobüsü söndürdü.

İftar saatinde otobüsü maskeli şahısların yaktığını söyleyen vatandaşlar, "Yanan otobüs bizim milli servetimiz. Bu otobüse onların anne babaları da biniyor. İftar saatinde adamlar otobüsü cayır cayır yaktı. Şoför kendini dışarı zor attı." şeklinde konuştu.

Maskeli grup markete molotoflarla saldırdı

Beyoğlu'nda maskeli bir grup, içinde müşteriler ve çalışanların bulunduğu markete molotof kokteyli ile saldırdı. Marketin camlarını da kıran saldırganlar ara sokaklara kaçtı.

Hacıahmet Mahallesi'nde, maskeli bir grup terör örgütü yandaşı korsan gösteri yaptı. Sokak aralarında yürüyüş yapan ve slogan atan örgüt yandaşları olay çıkardı. Çöp konteynerlerini deviren grup, bazı durakların camlarını kırdı. Daha sonra bir markete molotof kokteyli atan grup, iddiaya göre içinde müşteriler bulunmasına rağmen marketin camlarını da kırdı.

Olay yerinde inceleme yapan polisler kaçan saldırganların peşine düştü. Görgü tanıkları saldırıyı gerçekleştirenlerin maskeli olduklarını ve molotof attıktan sonra olay yerinden kaçtıklarını anlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

BİZE ULAŞIN