Akıl almaz kazayla gelen büyük acı

Kütahya'da TIR'a yüklenen iş makinesi yolda telefon tellerine takıldı. Tel kopmadı ama telefon direği kaldırımda yürüyen 25 yaşındaki Perihan Kayaaltı'nın üzerine devrilerek ölümüne neden oldu

Kütahya'da belediyeye ait TIR'a yüklenen iş makinesinin devirdiği direğin altında kalarak hayatını kaybeden 25 yaşındaki Perihan Kayaaltı'nın ailesi isyanda. Aile, direklerin yüksekliğini hesaplamayan belediye ve şirket yetkilileri hakkında şikâyetçi oldu. 'Böylesi ancak Türkiye'de olur' dedirten olay geçen 19 Temmuz'da Maltepe caddesinde yaşandı. Üzerinde iş makinesi yüklü, Ahmet T.(38) idaresindeki Kütahya Belediyesi'ne ait TIR cadde üzerinde hareket halindeyken, iki telefon direği arasındaki kabloya takıldı. Çarpmanın etkisiyle telefon direklerinden biri kırıldı. Kırılan ahşap direk, o sırada cadde üzerindeki kaldırımda yürüyen 25 yaşındaki Perihan Kayaaltı'nın üzerine düştü. Bir anda kanlar içinde yere yığılan genç kız hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İki çocuğundan birini kaybeden anne Fatma Kayaaltı hem ruhsal hem fiziksel çöküntüye uğradı.

BELEDİYE VE ŞİRKETE TEPKİ

Sürekli kızının adını sayıklayan anne sıra dışı ölüme isyan ediyor. Kuran kursu öğrencisi kızının vaiz olarak atanmayı beklediğini belirten anne, "Olay günü evden çıkarken yine bana sarıldı ve 'anneciğim ben eczaneye kadar gidip işitme cihazımın pilini değiştireceğim' dedi. Evden çıktı daha birkaç dakika sonra kaza haberi geldi" diye konuştu. Emet'e ilçesine bağlı Hasanlar köyünden kızını okutmak için il merkezine taşınan esnaf baba Ali Osman Kayaaltı ise sorumluların cezalandırılmasını istedi. Hem belediyeyi hem de telefon şirketini suçlayan baba, "TIR'ın üzerine dozer yüklemişler. Peki bunun azami yüksekliği nedir diye hiç düşünmediler mi? Kurallara öncelikle belediyenin uyması gerekmez mi? O şirketin de kusuru var. Tellerin kopmasıyla direk devrilir mi? Yıllar önce dikilmiş öylece bırakılmış.

BİZE ULAŞIN