15-20 kişi uzun namlulularla çocuk kaçırdı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bir eve silahlı 15-20 kişilik bir grubun baskın yaparak bir çocuğu kaçırdığı iddia edildi.

Alınan bilgilere göre olay, dün gece saat 22.10 sıralarında Ahmed-i Hani Mahallesi Menekşe Sokak'ta meydana geldi. Ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan ve bazılarının havaya ateş açtığı grup arasındaki kişilerin eve girerek bir çocuğu alıp hızla olay yerinden uzaklaştığı iddia edildi. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, olayı gerçekleştirenleri uzun süre takip etti. Uzun süren bir kovalamacanın ardından polisin takip ettiği araçlardan biri Çevreyolu üzerinde terk edilmiş olarak bulundu. Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı ilk incelemelerin ardından araç polis merkezine götürüldü. Olayı gerçekleştirenler kaçarak izlerini kaybettirmeyi başarırken, polis ekipleri ilçenin giriş çıkışlarında kimlik kontrolü yapıyor.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürerken, kaçırma olayına karışanların polis üniforması giydiği şeklindeki iddialar ise emniyet yetkilileri tarafından yalanlandı. Olayın, yaklaşık bir yıldır kayıp olan iş adamı Canbezar Gültekin'in ailesi tarafından gerçekleştirildiği iddia ediliyor.
BİZE ULAŞIN