İtalyan çocuğun sörf yaparken parmakları koptu

Muğla'nın Datça ilçesinde sörf yaptığı sırada geçirdiği kaza sonucu parmağı kopan İtalyan turist çocuk, kopan parmağın yerine dikilmesi için askeri helikopterle İzmir'e nakledildi.

  • İHA
  • Yaşam
  • Salı 31.07.2012 16:53
Ailesiyle birlikte Datça'nın Palamutbükü Koyu'nda tatil yapan 10 yaşındaki Pablo Francesco Nara, bir sürat teknesinin çektiği sörf tahtasından dengesini kaybederek düştü. Nara'nın suya düşerken sörf tahtasının ipine sıkışan parmaklarından ikisi koptu. Ailesi ve çevredekiler tarafından çocuk ve kopan işaret parmağı denizden çıkarıldı. Çocuğun kopan orta parmağı ise aramalara rağmen bulunamadı. 112 Acil Servis ekibinin yaptığı ilk müdahalenin ardından kopan parmak bulunarak özel bir kutuda muhafaza edildi.

Datça Devlet Hastanesi'ne kaldırılan çocuğun kopan parmağının yerine dikilmesi için daha donanımlı bir hastaneye sevk edilmesine karar verildi. Nara, daha sonra Marmaris Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Dalaman Hava Meydan Komutanlığı'ndan havalanan askeri helikopter de hastanenin pistine iniş yaptı. İtalyan çocuk kopan parmağıyla birlikte İzmir Mikrocerrahi Hastanesi'ne gönderildi.
BİZE ULAŞIN