Sıcaktan kaçtı terörün hedefi oldu

Adana'da okullar tatil olduktan sonra sıcaktan kurtulmak için Gaziantep'teki anneannesinin yanına giden 11 yaşındaki Sevgi Gülperi İnanç, kuzenleriyle birlikte polis merkezi önündeki patlama sonucunda hayatını kaybetti.

Babası Turgay İnanç (52) boyacılık yaparak geçimini sağlayan 11 yaşındaki İlköğretim 6. sınıf öğrencisi Sevgi Gülperi İnanç, okullar tatil olduktan sonra anneannesi Hatice Kılıç'ın Gaziantep'teki evine tatile gitti. Adana sıcak olduğu için anneannesinin yanına giden İnanç'ın yanına Ramazan Bayramı'nda annesi Nuray İnanç'ta (45) geldi. İnanç, Ramazan Bayramı'nın da teyzesi Duygu Aker'in eşi Şırnak'ta vatani görevini yapan Onur Fikret Aker'in gelmesiyle bayram boyunca kuzeni 1 yaşındaki Almina Melisa Aker ile birlikte bayram ziyaretlerine gitti. Bayramın 2. gününde İzmir'de vatani görevini yapan ağabeyi Fırat İnanç tezkereyi alarak evine döneceği için mutlu olan ve alışverişe çıkan İnanç, eniştesi, teyzesi ve 1 yaşındaki kuzeni ile alışverişe çıktı. Bir süre çarşıda alışveriş yaptıktan sonra Aker, eve gitmek üzere yola çıktı. Karşıyaka Polis Karakolu yakınından geçerken bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada araçta bulunan İnanç, teyzesi, eniştesi ve kuzeni hayatını kaybetti. Olayın ardından baba Turgay İnanç hemen Gaziantep'e hareket etti. Gece saat 23.30'da İzmir'den Adana'ya gelen ağabeyi Fırat İnanç'ta hemen Gaziantep'e geçti. İnanç'ın Adana'daki Yurt Mahallesi'ndeki evinde de akrabaları taziye çadırı kurarak dev Türk bayrağı astı.

Amca Ramazan İnanç, yeğeninin okullar tatil olunca sıcaktan kaçmak için Gaziantep'teki anneannesinin yanına gittiğini ancak terör saldırısı sonucu hayatını kaybettiğini söyledi. İnanç, yeğeninin çok neşeli ve heyecanlı bir çocuk olduğunu ancak terörün yeğeni gibi 4 çocuğu saldırı sonucu öldürdüğünü belirterek, "Artık terör çocukları öldürecek kadar alçalıp küçülmüştür" diye konuşarak gözyaşlarını tutamadı.

Bu arada Sevgi Gülperi İnanç'tan geriye arkadaşlarıyla birlikte görüntülendiği video kaldı. İnanç'ın cenazesinin yarın Gaziantep'te yapılacak olan törenin ardından Adana'da toprağa verileceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN