Angusların kokusu bütün şehri sardı

Avustralya'dan dev gemi ile Tekirdağ Limanı'na getirilen 9 bin angusun oluşturduğu pis koku sıcakların etkisi ile bütün şehri sardı. Kokudan rahatsız olan vatandaşlar, geminin başka limana götürülmesi gerektiğini söyledi.

Sabah saatlerinde Nimet Hayvancılık Şirketi tarafından Avustralya'dan Almvashe isimli gemi 9 bin angus, Masvra 59 isimli gemi ile de 67 bin koyun Tekirdağ Limanı'na getirildi. Tekirdağ Limanı'na demirleyen geminin işlemlerinin tamamlanmasının ardından gemideki hayvanların tahliyesine başlanacağı öğrenildi.

Sıcakların etkisi ile gemideki angusların yaydığı pis koku bütün şehri sardı. Rüzgarında etkisi ile şehrin birçok noktasından hissedilen pis koku vatandaşları tedirgin etti. Özellikle sahilde bulunan kafe ve restoranlardaki müşteriler rüzgarın etkisi ile yayılan gübre kokusundan rahatsız oldu.
Koku nedeniyle müşterilerinin kaçtığını ifade eden bir işletme sahibi, 'Hayvan tezeği kokusundan müşterilerimiz rahatsız oldu. Bu kokuyu hissetmemek mümkün değil. Kokular limana gelen anguslardan kaynaklanıyor' dedi.

Ağır bir koku olduğunu kaydeden bir müşteri, 'Limandan angus kokusu geliyor. Ağır bir koku. İnsanı rahatsız ediyor. Buna yetkililerin bir önlem alması lazım' dedi.

Kokuyu şehir merkezinde de hissettiğini söyleyen bir vatandaş işe, 'Şuanda kokuyu valiliğin önünde hissediyorum. Sabahtan veri böyle bir koku burada mevcut. Biz de ne olduğunu anlayamadık. Limana 9 bin angus gelmiş ondan kaynaklanıyormuş. Şehrin göbeğinde olmaması gereken bir durum. Bu durum ilk değil birkaç kezdir oluyor. Bu gemilerin buraya gelmemesi lazım. Gemilerin bu limana değil de başka bir limana yaklaştırılması lazım. Yazın pis koku insanları çok kötü etkiliyor' dedi.

Gemideki kontrollerin ardından hayvanların tahliye işlemlerinin kamyonlarla yapılacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN