İlk bayram günü tehdit üçüncü gün katliam...

Çanakkale'de eski koca dehşeti... Pompalı tüfekle eski eşi Merve Altan'ın evini basan Erkan Yaman, kayınpederi ile kayınvalidesini öldürdü, eski eşini kaçırdı

Çanakkale'de 23 yaşındaki Merve Altan, sürekli şiddet gördüğü eşi Erkan Yaman'dan boşanıp babasının evine döndü. Genç kadını 10 gün önce ikna edip evine götüren eski koca, yine şiddet uyguladı. Merve Altan da yeniden babasının evine döndü. Bayramın birinci günü eve gelen eski koca; eşini, kayınpederini ve kayınvalidesini "Hepinizin kökünü kazıyacağım" diyerek ölümle tehdit etti. Önceki gece yarısı da pompalı tüfekle evi basıp kayınpederini ve kayınvalidesini öldürdü. Ardından eski eşini kaçırdı. Bayramiç ilçesine oturan Merve Altan, 2 yıl önce Güzeltepe köyünden Erkan Yaman'la evlendi. Ancak evliliğinin ilk günlerinden itibaren şiddet görmeye başladı. Dayağa bir yıl dayanabilen Merve Altan, sonunda babasının evine döndü. Ardından da eşinden boşandı. Eski eşinin peşini bırakmayan Erkan Yaman, sürekli pişman olduğunu söyleyerek barışma teklifinde bulundu. Eski eşine inanan Merve Altan, 10 gün önce barışmayı kabul ederek, geri döndü. Ancak Erkan Yaman bayramdan önce eşini yine dövdü. Bunun üzerine Erkan Yaman'ı terk eden Merve Altan, yine Bayramiç'teki babasının evine gitti.

JANDARMA PEŞİNDE
Bayramın ilk günü kayınpederinin Tepecik mahallesindeki evine gelen Yaman, eski eşiyle barışmak istedi. Reddedilince de Merve Altan ile babası Hüseyin Altan (48) ve annesi Mediha Altan'ı (41), "Hepinizin kökünü kazıyacağım" diye tehdit ederek evden ayrıldı. Önceki gece saat 00.30'da ise pompalı tüfekle evi bastı. Zili çalan Erkan Yaman, kapıyı açan eski kayınpederi Hüseyin Altan'ı 3 kurşunla, sesleri duyunca kapıya koşan eski kayınvalidesi Mediha Altan'ı da tek kurşunla öldürdü. Ardından da ölüm tehdidiyle eski eşi Merve Altan'ı da yanına alarak kaçtı. Jandarma ve polis ekipleri, genç kadını kurtarabilmek için Yaman'ın peşine düşerken, Altan çiftinin cesetleri otopsi yapılmak üzere Bayramiç Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

BİZE ULAŞIN