Katil zanlısından şok sözler

İzmir'in Konak ilçesinde boğazına çorap ve peçete sokulmuş halde ölü bulunan kadının boğularak öldürüldüğü tespit edildi. Cinayeti işlediği öne sürülen kişi, polisin takibiyle Manisa'da yakalandı.

Gürçeşme semtinde yalnız yaşadığı evinde önceki gün bir yakını tarafından ölü bulunan, yapılan otopside boğazına çorap ve peçete sokulduğu tespit edilen Nebahat Özyağan'ın (58), boğazı sıkılarak öldürüldüğü tespit edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin cinayetin aydınlatılması için başlattıkları soruşturmada, kadının çiftçilik yapan 74 yaşındaki A.T. ile birliktelik yaşadığı belirlendi.

Polis, Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki Güney köyünde yaşadığı ve zaman zaman Özyağan'ın evinde kaldığı belirlenen A.T'yi köyünde yakaladı. Gözaltına alınan zanlının, emniyette alınan ifadesinde, ''kadının para istemesi ve aralarında evlenme konusunda çıkan tartışma nedeniyle cinayeti işlediğini ve kadını elle boğarken bağırmaması için ağzına çorap ve peçete soktuğunu'' itiraf ettiği öğrenildi.

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen A.T, gazetecilerin sorularını üzerine, ''Oldu işte, insan şaşırıyormuş'' dedi.

BİZE ULAŞIN