Arkadaşını baltayla öldürdü

Şişli'de Türkmenistan uyruklu bir şahıs tartıştığı hemşerisini baltayla öldürdü. Şahıs olay yerinde polise teslim oldu.

Olay dün gece saat 23:30 sıralarında Şişli Feriköy Mahallesi Baruthane Caddesi üzerinde bulunan bir fırında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti; yaklaşık 1 yıldır fırında işçilik yapan Abdulrasul M. Alacaklı olduğu hemşerisi H.'yi çalıştığı fırına davet etti. Bir süre sohbet eden ikili daha sonra tartışmaya başladı. İddialara göre çıkan kavgada Abdulrasul M. fırında odun kırmak için bulundurulan baltayla arkadaşına saldırdı. H. aldığı darbelerle kanlar içinde yere yığılırken Abdulrasul M. ise fırının depo olarak kullanılan üst katına çıktı.

Abdulrasul M. daha sonra durumu işyerine gelen arkadaşlarına anlattı. İş yerinde çalışan diğer arkadaşlarının ihbarı üzerine saat 00:00 sıralarında olay yerine polis ekipleri geldi. Polisler yaptıkları incelemede H.'nin hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yerinde bekleyen ve suçunu itiraf ettiği öğrenilen Abdulrasul M. ise Feriköy Polis Merkezi'ne getirildi.

Söz konusu caddede ikamet eden Yavuz Kaçak isimli vatandaş 'Bu fırın devamlı gelip gittiğimiz bir fırın. İki Türkmen arasında kavga çıkıyor. Galiba alacak verecek meselesi. Diğer arkadaşı yok veremem dediği için kavga ediyorlar ve birisi diğerini baltayla öldürüyor' diye konuştu.

Ceset olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısının incelemelerinin ardından Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

BİZE ULAŞIN