İntihardan kurtardılar, eşi ile oğlunu da öldürdü

Kanser olduğu için geçen hafta intihara kalkan Mehmet Elyas kurtarılmıştı. 57 yaşındaki Elyas, önceki gece eşi ile oğlunu uykuda öldürüp intihar etti

Denizli'de 1994-1999 arasında DYP'den il genel meclis üyeliği yapan inşaat mühendisi Mehmet Elyas'a (57) bir süre önce prostat kanseri teşhisi kondu. İki ay önce ameliyat olan Elyas'ın tedavisine ilaçla devam edildi. Ancak durumu kötüleşen Elyas geçtiğimiz pazar günü ilaç içerek intihara teşebbüs etti. Yakınları tarafından hastaneye kaldırılarak kurtarılan Elyas'ı taburcu eden doktorlar, ailesine durumunun kötü olduğunu ve yalnız bırakılmaması gerektiğini söyledi. Mehmet Elyas'ın yıllar önce evlatlıktan reddettiği, ancak hastalığı ortaya çıkınca barıştığı oğlu Ahmet Sait Elyas (33), çarşamba günü babasını ziyarete gitti. Aileden o günden sonra haber alan olmadı. Kocasına ulaşamayan Ahmet Elyas'ın eşi Nafiye Akbay Elyas, kayınpederinin Cankurtaran Mahallesi'ndeki evine gitti. Kapıyı açan olmayınca komşunun yardımıyla eve giren Nafiye Elyas, Mehmet ve Aysun Elyas (55) ile eşi Ahmet Elyas'ın cesetleriyle karşılaştı. Mehmet Elyas'ın 35 yıllık eşi ile oğlunu uyurken enselerine sıktığı birer kurşunla öldürdükten sonra tabancayı başına dayayıp intihar ettiği belirlendi.

'İÇİNE KAPANMIŞTI'
Komşuları "Atçı" lakabı ile tanınan Elyas'ın hastalığını öğrendikten sonra kimseyle görüşmediğini anlattı. Olay yerinde Cumhuriyet Savcılığı'nın yaptığı incelemenin ardından anne, baba ve oğlun cesetleri otopsi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Morgu'na kaldırıldı. Ahmet Sait Elyas'ın bankacı eşi Nafiye Akbay Elyas ise ağıtlar yaktı. Anne, baba ve oğul, memleketleri olan Denizli'in Tavas ilçesinde yan yana toprağa verilecek.

BİZE ULAŞIN