Suni teneffüsle hayata tutundu

Annesiyle tartışan 17 yaşındaki genç kız, kıyafetleriyle birlikte denize atlayarak intihar girişiminde bulundu. Denizden çıkarılan genç kızı polisler suni teneffüsle hayata döndürdü.

Cumartesi 25.08.2012
ABONE OL
Aliağa'da ailevi nedenlerden dolayı annesiyle tartıştıktan sonra evden kaçan Z.D.(17), geceyi sahil kıyısında bir bankta uyuyarak geçirdi. Genç kız, sabah uyandıktan kısa bir süre sonra Bahriye Üçok sahilinde kıyafetleriyle kendini denize bıraktı. Yüzme bilmeyen Z.D'nin su üstünde durmaya çalışırken attığı çığlıkları duyan vatandaşlar, yardıma koştu. Denize atlayan iki genç, boğulma tehlikesi yaşayan genç kızı sahile çıkarmayı başardı. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler ise Z.D'ye profesyonel bir şekilde ilk yardım uygulaması yaptı. Suni teneffüs yöntemiyle yuttuğu sulardan kurtulan genç kız Aliağa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İLK POLİSİ GÖRDÜM
Bir börekçide çalışan Z.D. polise verdiği ifadesinde, annesiyle tartıştıktan sonra evi terkettiğini söyledi. Z.D, "Denize atlatıktan sonra kendimden geçtim. Gözlerimi açtığımda karşımda polisleri gördüm" dedi. Genç kızın hastaneden taburcu edildikten sonra, yaşı küçük olduğu için İzmir Çocuk Esirgeme Kurumu'na gönderileceği öğrenildi.