Fakstan zimmet çıktı

Beykoz Belediyesi'ne ait faturaları yatırmak için bankadan çektiği 200 bin lirayı zimmetine geçiren 20 yıllık mutemet, belediyeye borç uyarı faksı gelince yakayı ele verdi

İstanbul Beykoz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü'nde belediye hesaplarıyla ilgili işlemleri yürüten bir mutemet, yaklaşık 200 bin lirayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla açığa alındı. İddiaya göre; müdürlükte 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası'na tabi olarak 20 yıldır çalışan mutemet Ferhat Hamza, Beykoz Belediyesi'nin doğalgaz, elektrik, telefon, su ve internet gibi faturalarını yatırmak üzere bankadan çektiği paraları zimmetine geçirdi. Durum, işletmelerin belediyenin borcundan dolayı internet ve telefon hizmetlerinin kesileceğine ilişkin uyarı mesajı içeren faks göndermesiyle ortaya çıktı. Bunun üzerine, Hesap İşleri Müdürü Ömer Çelik, mutemetten ödediği faturaların dekontlarını istedi. Ancak mutemet dekontları gösteremedi. Konu, acilen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in talimatıyla Teftiş Kurulu Müdürlüğü'ne bildirildi.

AÇIĞA ALINDI

Banka hesabından para çekmeye tek yetkili olan mutemetle ilgili Beykoz Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. İç Hizmetler Kanunu'na göre hakkında disiplin soruşturması başlatılan mutemet açığa alındı. Beykoz Belediyesi tarafından İGDAŞ, Telekom ve diğer kurumlara yazı yazılarak ödenmeyen faturaların tespiti için işlem başlatıldı. Mutemet hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

BİZE ULAŞIN