Kan donduran manzara

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde, bir apartmanın dördüncü katın balkonundan zincirde sallanan bir köpek bulundu. Olay yerine çağrılan itfaiye ekibi balkonda sallanan köpek leşini aşağıya indirdi.

Dumlupınar Mahallesi Bahariye Caddesi Yeşil Kent Sitesi'nde bir apartmanın dördüncü kat balkonunda asılı köpek leşini gören vatandaşlar, durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Siteye gelen Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, binanın en üst kat balkonunda bir köpeğin zincirde sallandığını gördü. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri köpeğin leşini asılı bulunduğu balkondan aldı.

Köpeğin sahibine ulaşılamadı. Bina sakinleri, köpeğin bir haftadır balkonda yalnız kaldığını öne sürdü. Köpeğin asılı bulunduğu apartman sakinlerinden Ceren Kurtuluş, köpeğin çığlıklarını duyarak ekiplere haber verdiklerini söyledi. Kurtuluş olanları şöyle anlattı: "Bu semtte köpeği olan çok insan var. Sesi duyunca bizim üst kattan geldiğini başta fark etmedim. Yukarı baktığımda birden köpek tasmasıyla birlikte kendini aşağıya bıraktı. Hemen üst kata koştum. Fakat kapıyı açan olmadı. Sonra bir alt kattaki komşunun balkonundan köpeği kurtarmaya çalıştık. Başaramadık. Köpek yaklaşık bir haftadır yalnız bırakılmış. Balkondaki mama kaplarını devirmiş. 5 litrelik su bidonunu tırmalamış. Muhtemelen aç ve susuz da kaldı."

BİZE ULAŞIN