Evlendikten 50 yıl sonra gelinlik giydi

Kaçarak evlendikleri için düğün yapamayan 4 çocuk ve 8 torun sahibi çift, 50'nci evlilik yıl dönümlerinde hayallerini gerçekleştirdi

Samsun'da 50. yıl önce eşini kaçırarak evlenen 70 yaşındaki Hüseyin Yıldırım, 50. evlilik yıl dönümünde eşi Düriye Yıldırım'a (70) beyaz gelinlik giydirdi. Tokat Niksar'a bağlı Akgüney köyünden 50 yıl önce Hüseyin Yıldırım'a kaçarak evlenen Duriye Yıldırım, yıllarca eşine en büyük hayalini gerçekleştiremediğini söylemiş, 20 yıl önce de rüyasında kendini beyaz gelinlikler içinde görmüştü. Hüseyin Yıldırım bunun üzerine 50. evlilik yıl dönümlerinde Samsun'un 19 Mayıs ilçesindeki Belediye Düğün Salonu'nda çocuklarının, torunlarının ve yakın akrabalarının katıldığı bir düğün töreni düzenledi.

'HEP BUGÜNÜ BEKLEDİM'
Bu davranışının gençlere örnek olmasını temenni ettiğini belirten Hüseyin Yıldırım, "Umarım gençlerimiz de bizim gibi çok mutlu olurlar" dedi. Kaçarak evlendiği için gelinlik giyememenin acısını hep hissettiğini belirten Düriye Yıldırım ise hep bugünü beklediğini söyledi. Yıldırım, "Eşim 50. evlilik yıl dönümünde düğün yapıp bana beyaz gelinlik giydireceğini söylediğinde çok mutlu oldum. Ancak 3 ay önce eşim kötü bir hastalığa yakalanınca bunun gerçekleşmeyeceğini düşündüm. 1 günü 30 günmüş gibi geçirdim. Allah nasip etti, evlilik yıl dönümümüzde hem eşimin hastalığı geçti hem de benim hayallerim gerçekleşti. Cenabı Allah bana bunu gösterdi, herkese de böyle günü göstersin inşallah" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN