5 düğün 8 cenaze

Eskişehir, Amasya, Yozgat, Bursa ve Balıkesir'de düğün gidişi ve dönüşünde meydana gelen kazalarda 8 kişi öldü, 52 yaralı var

Eskişehir'den Bilecik'teki bir akrabalarının düğününe gitmek üzere yola çıkan Emrah Bilecen'in kullandığı otomobil, Eskişehir- Bursa karayolunun 12'nci kilometresinde, sürücünün hâkimiyeti kaybetmesi sonucu önce bariyerlere sonra yol kenarındaki direğe çarptı. Bilecen ile otomobilde bulunan 39 yaşındaki Suna Dere olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan 46 yaşındaki Şükran Bilecen ile 47 yaşındaki Mediha Sezen ise, itfaiye ekipleri tarafından otomobilden çıkarılarak kaldırıldıkları Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yaşamını yitirdi.

DİREĞE ÇARPTILAR

Amasya'da yaşanan bir diğer kazada ise Ankara'dan Giresun'un Şebinkarahisar ilçesindeki bir düğüne giden 18 kişilik grup, önceki akşam Hüseyin Çebi'nin kullandığı minibüsle evlerine dönmek üzere yola çıktı. Ancak Amasya'nın Taşova ilçesindeki Samsun-Ladik yol ayrımına geldiklerinde sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıkan minibüs, trafik tabelasına çarptı. Minibüs sürücüsü Hüseyin Çebi ile araçta bulunan Veysel Çelebi'nin olay yerinde yaşamını yitirdiği kazada, Emine Albayrak, Melek Çoşar, Ayşe Çoşar, Yasemin Çelebi, Oğuz Akay, İbrahim Hızlıcan, Döndü Keskin, Nafiye Çoşar, Ali Çelebi, Ahmet Bilgin, Güler Bilgin, Fadime Altay, İbrahim Altay, Nurgül Çelebi, Şerif Çelebi, Erdem Çelebi de yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Taşova Devlet Hastanesi ve Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Cesetler ise itfaiye ekipleri tarafından minibüsten çıkarılarak morga kaldırıldı.

ŞARAMPOLE UÇTULAR

Ordu'dan düğün için Konya'ya giden 21 kişilik grup, önceki akşam İbrahim Yelegen'in kullandığı minibüsle dönüşe geçti. Saat 02.30 sıralarında Yozgat'ın Osmanpaşa beldesi yakınlarına geldiklerinde sürücünün kontrolünü kaybettiği minibüs şarampole yuvalandı. Hamide Türk'ün (60) olay yerinde, Mehmet Çakır'ın ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği kazada, sürücü İbrahim Yelegen (48) ile diğer yolcular Birhan Çakır (10), Ezgi Çakır (25), Özkan Çakır (20), Mahide Çakır (45), Cemali Çakır (67), Gülüzar Çakır (51), Özgür Çakır (23), İhsan Çakır, Sunay Çolakoğlu (26), Emine Özer (49), Ramazan Çetin (50), Boran Çolakoğlu (7), Ufuk Özkan (14), Nazife Özkan (44), Fatma Özkan (47), Dursun Özkan (75), Volkan Özkan (11) ve Alperen Dalmış (20) yaralandı. Jandarma ekipleri ve sağlık görevlileri tarafından şarampolden çıkarılan yaralılar, hastaneye kaldırıldı.

2 KAZADA ÖLÜ YOK
Bursa'da düğünden dönen grubu taşıyan minibüs, kontrolden çıkınca 2 araca çarparak takla attı. Kazada şans eseri ölen olmadı ancak 11 kişi yaralandı. Balıkesir Dursunbey'de, kullandığı otomobille düğün konvoyunu sollamaya çalışan ve aşırı hız yaptığı iddia edilen Mehmet Cesur, önce önünde motosikletle giden Recep Aslanbey ve Mevlüt Deniz'e çarptı. Ardından yolun diğer tarafında yaya olarak yürüyen Süleyman Kaya'ya çarpan otomobil takla attı. Yaya Süleyman Kaya'nın ağır yaralandığı kazada, sürücü Mehmet Cesur ile yanında bulunan iki kişi ve motosikletteki 2 kişi hafif yaralandı.

BİZE ULAŞIN