Kaçak avcılara geçit yok

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bursa 2. Bölge Müdürü Yahya Güngör, açılan av sezonunun sıkıntısız geçmesi için 24 saat denetim yapılacağını dile getirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bursa 2. Bölge Müdürü Yahya Güngör, av sezonunun açılmasıyla ilgili yaptığı açılamada av sezonunun avcılar, doğa ve hayvanlar için sorunsuz geçmesi için tüm tedbirlerin alındığını söyledi. Sadece kayıtlı avcıların avlanabileceklerinin üzerinde duran Güngör, ''Kayıtlı avcı sayısı bakımından Türkiye'de 4. sıradayız. Bursa genelinde 8 bin 500, Bilecik'te bin 500 ve Yalova'da 900 kayıtlı avcımız var. Bunlara avcılık konusunda gerekli eğitimleri verdik.. Avcılarımızdan bu konuda hassasiyet bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

Belgesi olmayan avcıların cezalandırılacağına dikkati çeken Güngör, ''Bizim önceliğimiz, hayvanların ve doğanın korunması. Bunlara zarar verilmesine asla göz yummayacağız. Zarar verenlere göz açtırmayacağız. Ekiplerimizi zaten hazırladık. 24 saat boyunca kontrollerini yapacaklar. Bunun yanı sıra jandarmadan da bu konuda destek alacağız. Vatandaşların da uygunsuz bir davranış karşısında bize bilgi vermelerini istiyoruz. Herkesten isteğimiz, kurallara uygun bir şekilde davranmaları. İstiyoruz ki sorunsuz bir av sezonu geçirelim' dedi.

BİZE ULAŞIN