Senaryosunu yazdığı son diziyi göremedi

Beğeniyle izlenen "Reyting Hamdi," "Yasemince," "En Son Babalar Duyar," "Yalancı Romantik" ve "Çocuklar Duymasın" gibi dizilerin senaristliğini yapan Metin Açıkgöz vefat etti. Son olarak "Zengin Kız Fakir Oğlan" dizisi üzerine çalışan Açıkgöz, geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı. İki hafta önce beyin ameliyatı olan 49 yaşındaki deneyimli senarist, İstanbul'da istirahat ettiği evinde önceki gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 1994'ten bu yana TV dizileri için senaristlik yapan Açıkgöz, 1963'te İzmir'de doğdu. 9 Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun olan Açıkgöz, 1990'da karikatür çizmek için geldiği İstanbul'da "Pişmiş Kelle" dergisinde çalıştı. Daha sonra dizi sektörüne giren Açıkgöz, uzun soluklu dizilere imza attı. Komediye olan yatkınlığı, ince zekâsı ve esprili üslubuyla kendisini kısa zamanda seyirciye sevdiren Açıkgöz birçok ünlü dizinin senaristliğini üstlendi. Evli ve iki çocuk babası Açıkgöz, son olarak Mint Yapım'ın yeni sezonda TRT'de yayınlanacak "Zengin Kız Fakir Oğlan" dizisi üzerinde çalışıyordu.

'DÜN MAÇI BERABER İZLEDİK'
Açıkgöz'ün ani ölümü birlikte çalıştığı isimleri yasa boğdu. Sanat dünyasından pek çok isim, Twitter'dan Açıkgöz'e baş sağlığı dileyerek üzüntülerini dile getirdi.
Birol Güven: Dün maçı beraber seyrettik. Maçtan sonra evine ben bıraktım. Daha kendi evime gelmeden bir telefon geldi ve acı haberi aldım. Çok şaşırdım. Allah rahmet eylesin. Yeri doldurulamaz bir senaristti, çok iyi bir arkadaşımdı. Çok üzgünüm.
Pınar Altuğ: Çok yakın tanıdığım biri değildi. Ama çok üzüldük. Allah rahmet eylesin.
Tamer Karadağlı: Kaleminden, üslubundan çok eğlenceli neşeli biri olduğu belliydi. Zaten bir araya geldiğimizde de çok güzel diyaloglarımız oldu. Ölümü çok ani oldu. Herkes gibi bana da sürpriz oldu. Çok değerli bir yazarı kaybettik.
Hamdi Alkan: Kardeşim, dostum, senarist Metin Açıkgöz dün gece vefat etti..!
Gökçe Bahadır: Metin Açıkgöz Nur İçinde Uyu.
Gani Müjde: Senarist arkadaşımız Metin Açıkgöz'ü kaybettik. Ailesi ve yakınlarına sabır diliyorum.
Serkan Balbal: Metin Açıkgöz abimizi kaybettik, onu hep o gülümseyen yüzü ile hatırlayacağım. Mekânın cennet olsun abi, nur içinde yat...
Mehmet Esen: Bu ölüm çok erken çok acı oldu. Metin Açıkgöz'ün can arkadaşlarına ailesine sabır sabır sabır diliyorum.
Levent Tülek: Metin Açıkgöz'e gerçekten çok üzüldüm... Başımız sağ olsun...

BİZE ULAŞIN