'Bayrak' eşlerde katili aramızda

Park kavgası yüzünden milli tekvandocular Ahmet Sarı ve Emre Kaygusuz'u öldüren katil Burçin Eren hâlâ kayıp. Tekvandocu eşler: Bayrağı biz devraldık

İstanbul Maltepe'de, işlettikleri spor salonunun önünde, 28 Temmuz'da vurularak öldürüldü Milli Tekvando Antrenörü Ahmet Sarı ile Fitness Eğitmeni Emre Kaygusuz. Üstelik tetiği çeken, aynı binada oturan komşularıydı. Sebep ise yanlış park edilen aracın sileceklerinin kaldırılması... Tam bir aydır katil Burçin Eren aranıyor. İddialara göre kaçarken kullandığı ve eşinin üzerine olan araba çoktan satılmış, olayın ertesi günü kendi üzerine olan servis minibüsü ise evin önündeki park yerinden alınıp götürülmüş.

"BEN BÖYLE GEBERTİRİM"
Acılı eşler Arzu Kaygusuz ve Gamze Sarı ise Eren'in geri gelebileceği korkusuyla yaşıyor. Ailesinin "Oğlumuz sizin yüzünüzden kaçtı, sizi burada yaşatmayız, artık burada biz yaşayacağız" şeklindeki tehditleri nedeniyle de tedirginler... Milli tekvandocu Gamze Sarı, "Can güvenliğimizden de endişe ediyoruz. Güpegündüz sokak ortasında iki adam öldürecek kadar gözü dönmüş biri kafaya takıp beni de vurabilir. Önce Allah'ın adaletine, ardından Türk adaletine inanıyorum. Eşim bir nefeste can verdi ama o katil şimdi saklandığı yerde her gün ölüyor. Bizim evlatlarımızı babasız bıraktı ama en büyük zararı iki evladına verdi. Şimdi babalarının günahıyla nasıl yaşarlar?" diyor. Milli tekvandocu Arzu Kaygusuz ise olay anını "Burçin Eren'in 'Ben işte adamı böyle gebertirim, sıkıysa yakalayın' deyip arabaya bindi ve gitti. Polis geldiğinde babası yerdeki boş kovanları topluyordu. Polise şikayet ettik." sözleriyle anlattı.

"SİLAHIYLA GEZİYORDU"
Kaygusuz ise, "Hocam kimseye zarar vermemek için yanımızda biber gazı taşımamızı tembihler asla dövüşmeyi önermezdi. Düşünün eşim ve hocam ona bir kere vursalar yerden kalkamazdı. Ama elinde silahla geldiğinde bile Ahmet Hoca ona vurmak yerine yüzüne biber gazı sıkmayı denedi" diyor. Burçin Eren ile daha önce bir husumetleri olmadığının altını çizen Kaygusuz, "Merhabalaşırdık. Ama başka komşularla kavgaları olmuş. Sürekli belinde silahla geziyormuş. Üstelik okul servisi var. Böyle bir adama çocuklar nasıl emanet edilir" diye konuşuyor.

'BİTİ' DEMİŞTİK

Emre Kaygusuz 15 yaşından, Arzu Kaygusuz ise 10 yaşından bu yana Ahmet ve Gamze Sarı'nın elinde büyümüş, meslek sahibi olmuş, şampiyonalara katılmış. Şimdi eşlerinin ardından kader birliği yapan iki kadın, spor salonunu birlikte işletiyor. Gamze Sarı, "Burçin Eren'in kaçtığı araç satılmış. Bir müşterimize denk geldiği için tesadüfen öğrendik" diyor. Tekvandoda dünya üçüncülüğü olduğunu ancak eşinin ölümünün ardından spor hayatının bittiğine inandığını anlatan Sarı, "Fakat oğlumu ve öğrencilerimizi görünce onlara örnek olmam gerektiğini, aksi halde onları kaybedeceğimi düşündüm. Ahmet'in misyonunu sürdürmek için şimdi gün aşırı ağlaya ağlaya antrenman yapıyorum. Eylüldeki müsabakalar için hazırlanıyorum. Bize en büyük kuvveti ise katilin yakalandığı haberi verecek" diye ekliyor.

İMZA GÜNÜ DÜZENLEYECEK
Olimpiyat gururumuz Servet Tazegül'ü de keşfeden kişinin Ahmet Sarı olduğunu anlatan Gamze Sarı, "Eşim Servet'te ışık görmüştü ve 'Bu çocuğu tutun' dedi. Oysa Servet antrenman yapmayı sevmiyordu. Ahmet'in sözüne güvenip istemeyerek de olsa Servet'e şans verdiler. O nedenle Servet, Ahmet'i çok severdi. Bu ay içinde onu spor salonuna davet edip bir imza günü düzenlemek istiyorum. Amacım eşimin hatırlanması ve katilinin hala dışarıda olduğuna dikkat çekmek" diyor.

BİZE ULAŞIN