Feshane'de Malatya Günleri

Malatya'nın doğal, tarihi ve kültürel turizm potansiyelini ulusal alanda tanıtmak amacıyla düzenlenen "Malatya Günleri" İstanbul Feshane'de "ücretsiz" olarak gezilebilecek

Malatya'yı Türkiye'ye tanıtmak için düzenlenen "Malatya Günleri" etkinliğinin dördüncüsü, İstanbul Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde dün başladı. Malatya Valiliği'nin koordinasyonunda ve Turkuvaz Medya Grubu'nun katkılarıyla İstanbul'da ikinci kez gerçekleşen etkinliğin açılışı nedeniyle, II. Mahmud Salonu'nda bir tören düzenlendi. Törene Malatya Valisi Ulvi Saran, Malatya Milletvekili Öznur Çalık, eski Malatya yeni İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık katıldı. Törende konuşan milletvekili Öznur Çalık, Malatya'nın İsmet İnönü ve Turgut Özal'ı Türk siyasetine armağan ettiğini söyledi. Son günlerde ortaya atılan "Atatürk Malatyalı" iddialarını hatırlatan Çalık "Olur mu, olur" dedi ve davetlilerden büyük alkış aldı. Malatya Film Festivali ve Malatya Kitap Fuarı gibi etkinliklerle Malatya'da takdir toplayan Vali Saran ise Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na atandığını hatırlatarak "Birçok önemli işe imza attık. Umarım bunlar benim ardımdan da meyvelerini vermeye devam edecek" dedi.

HER GÜN KONSER

Etkinlik, Feshane'de 2 Eylül'e kadar sürecek. Saat 10.00 ila 21.00 arasında ücretsiz olarak gezilebilecek etkinlikte Malatya Musiki Cemiyeti her gün konser verecek. Etkinlik kapsamında; Feshane'nin dört bin metrekarelik alanına stantlar kurularak Malatya'ya özgü yemekler, Malatya kültürü ve modernleşen Malatya, hem İstanbullular hem de İstanbul'da yaşayan Malatyalılara tanıtılacak.

BİZE ULAŞIN