Korkuluk faciası: 4 ölü

Antalya'da denizden dönerken korkulukları olmayan köprüden sulama kanalına uçan otomobildeki 3'ü çocuk 4 kişi boğuldu

Ankara'dan Antalya Serik'te oturan kardeşinin yanına tatile gelen Kamil Bilgin, önceki gün denize girmek için ailesiyle birlikte Boğazkent beldesine gitti. Akşam eve dönmek için yola çıkan ailenin otomobili, Karadayı mevkisinde korkuluk olmayan köprüde kontrolden çıkıp DSİ'ye ait sulama kanalına uçtu.

ÖN CAMI KIRDI

Kamil Bilgin aracın ön camını kırıp, eşi Derya Bilgin'i saçından çekip kurtardı. Suya gömülen otomobi- lin arka koltuğunda oturan Hatice Bilgin (33), kızı Melisa Bilgin (3), kuzeni Zehra Dilmen (13) ve Kamil Bilgin'in oğlu Osman Buğra Bilgin (9) boğularak öldü. Kamil Bilgin, "Oğlum, yeğenlerim öldü" diye gözyaşlarına boğuldu. Kazayı haber alıp gelen kardeşi Bekir Bilgin ise eşi ve kızının öldüğünü öğrenince sinir krizi geçirdi. Aile, daha önce çok sayıda kaza olan köprüye, olaydan sonra korkuluk yapıldığını öne sürdü.

KARŞI ŞERİDE GEÇTİ
İzmir Bornova'da, direksiyon hakimiyetini kaybeden Kemal Gül, otomobiliyle karşı şeride geçip, 2 araca çarparak takla attı. Gül öldü, yanındaki arkadaşı yaralandı. Samsun'un Havza ilçesinde ise İbrahim Gügercin'in kullandığı otomobil refüje çarpıp karşı şeride geçti. Balıkesir'in Edremit ilçesinde kaymakamlıkta koruma polisi olan Nami Arslan (41) motosikletiyle karşı yönden gelen otobüse çarpınca hayatını kaybetti. Konya'da ise Ahmet Yılmaz'ın kullandığı otomobil daralan yolda önce TIR'a ardından asfalt serme makinesine çarptı. Kazada bir kişi öldü, 8 kişi yaralandı. Manisa'da iki, Osmaniye'de meydana gelen bir kazada ise 3 kişi öldü. Manisa'da ise devrilen tarktörde bulunan yaşlı kadın öldü.

BİZE ULAŞIN