Arabeskçi Tarkan!

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'ndaki konserinde Orhan Gencebay'ın "Hatasız Kul Olmaz" şarkısını seslendiren Tarkan "Hayatımda arabesk söylememiştim. Bunu da söyledim" dedi

Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda beş gün üst üste sahne alacak olan Tarkan, konser serisinin açılışını önceki akşam gerçekleştirdi. Beş bin kişi kapasiteli konser alanına yaklaşık yedi bin kişi geldi. 2.5 saat sahnede kalan Tarkan, dört kez kıyafet değiştirdi. Geceye söz ve müziği kendisine ait olan "Aşk Gitti Bizden" şarkısıyla başlayan Tarkan, konserinin ikinci yarısına Orhan Gencebay'ın "Hatasız Kul Olmaz" şarkısıyla girdi. Tarkan "Orhan Baba'nın albümü çıkıyor. Ben de bu şarkıyı seçtim. Hayatımda arabesk şarkı söylememiştim. Bunu da söyledim. Gerçi bu şarkı arabesk tarzı olmadı" dedi. Sanaçı, konserin ikinci yarısına "Uyan" ve "Benim Sadık Yarim Kara Topraktır" türküleriyle devam etti. Megastar bu türkülerden sonra yıllardır savaştığı Hasankeyf için de mesaj vererek, "Doğamıza sahip çıkalım" çağrısı yaptı. Tarkan, söylediği üç türküden sonra ise "Şimdi herkes ayağa kalksın. Yerimizde durmayacağız" diyerek hayranlarını hızlı şarkılarına eşlik etmek için ayağa kaldırdı. Tarkan, konserin sonlarına doğru 30 metre uzunluğundaki "Yumruk kadar kalbine milyonları sığdırdın. Sen bu ülkenin medarı iftiharısın" pankartı açılınca duygulandı.

'BAYILMA' ARASI

Konser arasında talihsiz bir olay da yaşandı. Bir kadın izleyicinin bayılmasından sonra 10 dakikalık ara 20 dakikaya uzadı. Tarkan, konserin bitiminden 1.5 saat sonra Harbiye'den ayrıldı. Yaklaşık 50 hayranı ünlü şarkıcının aracının önünü keserek fotoğraf çektirmek istedi. Arabasının ön kısmına kadar gelen Tarkan, "Uykum var. Uyuyacağım" diyerek hayranlarından izin istedi.

BİZE ULAŞIN