BEDAŞ: 'Şehit ailesinin borçları silindi'

BEDAŞ, İzmir Foça'da şehit düşen Özkan Ateşli'nin ailesinin elektrik borcu ile haciz işleminin durdurulduğunu ve borcun şirket tarafından ödendiğini açıkladı.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A. Ş. Genel Müdürlüğü (BEDAŞ), İzmir Foça'da şehit düşen Özkan Ateşli'nin ailesinin elektrik borcu ile ilgili hukuki takibin üzücü saldırıdan 1.5 ay önce başladığını açıkladı. BEDAŞ, olay üzerine şehit ailesinin birikmiş borçlarının şirketçe karşılandığını ve haciz işleminin iptal edildiğini duyurdu. BEDAŞ, bir gazetenin bugünkü sayısında yer alan haber üzerine yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bugün bir gazetede yer alan '20 gün sonra haciz' başlığıyla haber olan, Foça'da 20 gün önce askeri aracın geçişi sırasında bombanın patlatılması sonucu şehit düşen Özkan Ateşli'nin ailesine elektrik borcuyla ilgili yapılan hukuki takibat hakkında şirketimizce aşağıdaki açıklamanın yapılması zaruri olmuştur. Şirketimiz İstanbul Avrupa Yakasında, 4 milyon 300 bin aboneye elektrik dağıtım ve perakende satış hizmetleri götürmekte olup, müşterilerine ait borçların tahsilini mevzuat çerçevesinde yürütmektedir.

Haberde adı geçen şehit ailesiyle ilgili; 07.05.2012 tarihi itibariyle 1.298,00 TL borç birikmiş ve bu borç tahsil edilemediği için hukuki takip başlatılmıştır. Borçların tahsiliyle ilgili yasal süreç tüm abonelere ayrım yapılmadan uygulanmaktadır. Şehit ailesinin reisi Hamdi Ateşli ile alakalı hukuki takip 18 Haziran'da (menfur olaydan yaklaşık 1.5 ay önce) başlatılmıştır. Tüm Türkiye genelinde şehit aileleri, malul ve gazilere elektrik tarifeleri yüzde 50 indirimli uygulanmaktadır. Şehidimizin ailesinin birikmiş borçları şirketimizce karşılanmış ve haciz işlemi iptal edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BİZE ULAŞIN