Çanakkale Boğazı'nda 3 kişi kayboldu

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Çanakkale Boğazı’nı yüzerek geçmeye çalışan 3 kişi denizde kayboldu.

Çanakkale Boğazı'nı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yüzerek geçmek isteyen 3 sporcu denizde zor anlar yaşadı. Bir arkadaşları rahatsızlanınca boğaz ortasında durup dinlenen yüzücülerle irtibat koparken, kendilerini bulmak için sahil güvenlik ekipleri alarma geçti.

Edinilen bilgiye göre 3 sporcu Gelibolu'dan 6.5 kilometre yüzerek Lapseki'ye geçmek istedi ancak yüzücülerden 22 yaşındaki Ulvi Aygün, Lapseki yakınlarında midesi rahatsızlanınca yüzmeyi bıraktı. Arkadaşları Mustafa Uçmaz (30) ve Abdurrahman Esin (21) de Aygün'ü yalnız bırakmamak için yanında bekledi. Yüzücülerin kendilerini takip eden tekneyle de irtibatı kesildi.

Kayboldukları sanılan sporcuları aramak için sahil güvenlik ekipleri harekete geçti. 3 yüzücü saat 15.30 sıralarında sahil güvenlik ekipleri tarafından Lapseki'nin 150 metre açığında deniz ortasında bulundu. Yüzücüler bota bindirilerek balıkçı iskelesine çıkarıldı. Oradan ambulansla Lapseki Devlet Hastanesi'ne götürülen yüzücülerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Aynı zamanda İHA Lapseki muhabiri olan yüzücü Mustafa Uçmaz, "Gelibolu'dan çok hızlı bir çıkış yaptık. Bu yüzden tekne bizi kaybetti. Yolda Ulvi arkadaşımız rahatsızlandı. Onu bırakmamak için biz de başında bekledik. Tekne bizi göremeyince kaybolduğumuzu zannetmiş. Bizi arayan sahil güvenlik iki kere yanımızdan geçti. El salladık ama görmediler. Daha sonra kıyıya 150 metre kadar yaklaştık. Sonra bizi görerek bota aldılar. Bıraksalardı biz parkuru zaten tamamlayacaktık" dedi.

BİZE ULAŞIN