İzmit'te bomba paniği

İzmit'in en işlek yerlerinden biri olan sanat sokağına bırakılan kol çantası polisi alarma geçirdi.

Akşam saatlerinde İzmit'in en işlek alanlarından olan Sanat Sokağı'nda bir çiçek saksısı üzerine bırakılan kol çantası polisi alarma geçirdi. Çiçeklik üzerindeki sahipsiz çantayı gören vatandaşlar durumu polise bildirirken, olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik çemberi oluşturdu. Alemdar Caddesinin giriş ve çıkışlarını kapatan polis ekipleri vatandaşların geçişine izin vermedi.

Yoldan geçen bazı vatandaşlar son zamanlarda sık sık yaşanan şüpheli paket olaylarına tepki gösterirken, çantanın içerisinde bomba olmayacağını iddia etti. Olay yerine, caddenin trafiğe kapatılmasının ardından bomba imha ekipleri sevk edildi. Çiçeklik üzerindeki çantaya uzaktan kumandalı fünye yerleştiren özel kıyafetli bomba imha uzmanı, yapılan uyarının ardından uzaktan kumanda ile çantayı patlattı. Patlamanın etkisi ile çevredeki dükkanların alarmları çalmaya başlarken, çantanın bomba uzmanı tarafından yapılan incelemenin ardından boş olduğu anlaşıldı.

Polis ekipleri başka bir bomba olma olasılığına karşı bir süre daha çevrede incelemelerde bulunurken, Alemdar Caddesi yaklaşık 45 dakika aradan sonra trafiğe açıldı.
BİZE ULAŞIN