Katili için özel ekip kuruldu

İzmir'in Karabağlar ilçesinde parkta oynadığı sırada maganda kurşunu ile yere yığılan 6 yaşındaki Umut Ceylan'ın katilinin bulunması için İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Ankara'dan düğmeye bastı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in talimatıyla Ankara'da İçişleri Bakanlığı'na bağlı Kriminal Daire Başkanlığı'ndan görevlendirilen 5 kişilik ekip, İzmir polisine destek vermek amacıyla İzmir'e geldi. Olay yerindeki parkın bulunduğu her noktayı çeşitli yerlerden gezip incelemelerde bulunan ekip,bazı evlerin binalarından parkın bulunduğu alanla ilgili mesafeleri hesaplayıp, kurşunun minik Umut'un bedenine 'Nasıl ve ne şekilde' gelebileceğine ilişkin incelemelerde bulundu,araştırma yaptı. Özel ekip; inceleme yaptıkları alanlarda buldukları herşeyin delil olabileceği düşüncesiyle topladıkları bazı parçaları Olay Yeri İnceleme Laboratuarına araştırmak için gönderdi.Öte yandan İzmir'de bulunan polis ekipleri de Umut'un katilinin bulunması yönündeki araştırmalara yoğunlaştırıldı.

Ankara Kriminal Daire Başkanlığı'ndan gelen polis ekiplerini görüp yanına gelen acılı anne Gülhan Ceylan, oğlunun katilinin bulunmasını gözyaşı dökerek istedi. Ankara'dan gelen özel polis ekibine anne ağlayarak; polislerden şunları istedi; "Umut'umu susturmayalım. Başka Umut'lar sönmesin. Ben bir tek dün iyiydim. Çocuğumun mezarına gittim. Elini okşadım Mezar demeye dilim varmıyor. Toprağına gittim. 'Anne güçlü ol' dedi. 'Benim üzerimde dur, peşimden ol' dedi. Sizden bir isteğim var. Fuar açılıyor. Bugün o kalabalıkta benim sesimi duyurun" diye konuştu. Polis ekipleri; acılı anneyi teselli etmeye çalıştı.Öte yandan Ankara Kriminal Daire Başkanlığı'ndan gelen özel ekibin Gaziantep'teki bombalı saldırı da görev yapan ekip olduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN