Kızıma parasızlıktan sahip çıkamadım

Konya'da 8 çocuklu Murat K. tarafından kuma yapılan B.B.'nin tarım işçisi babası: Kızımın başına gelenleri biliyordum ama bir şey yapamadım. Para bulunca gidip kızımı alacağım, o adamdan da şikâyetçi olacağım

Konya'da 8 çocuk babası Murat K. tarafından kandırılarak kaçırılan ve Adana'da jandarma tarafından kurtarılan 13 yaşındaki B.B.'nin babası Hasan B., kızının yaşadıklarını bildiğini ancak maddi imkânsızlıklar yüzünden bir şey yapamadığını öne sürdü. Hasan B., "10- 15 gün içinde maddi durumumu düzeltip kızımı sığınma evinden alacağım, şikâyetçi olacağım" dedi. SABAH'ın tüm detaylarını duyurduğu akıllara durgunluk veren olay hafta başında Adana- Ceyhan'da ortaya çıktı. Ailesi ile birlikte Konya'da yaşayan 13 yaşındaki B.B., tarlada tarım işçisi olarak çalıştığı sırada, Van'dan Konya'ya tarım işçiliği yapmak için gelen evli ve 8 çocuk babası Murat K. (34) ile tanıştı. B.B.'yi evlenme vaadi ve çeşitli yalanlarla kandıran Murat K., 1 Nisan 2012 günü küçük kızı Van'a kaçırıp kuma yaptı. İki ay Van'ın Muradiye ilçesinde yaşayan küçük kız bu sırada Murat K.'den hamile kaldı.

'ARADI, GİDEMEDİM'
Yaşadıklarına artık dayanamaz hale gelen küçük kız, Ceyhan ilçesine göç etmelerinin ardından jandarmayı arayarak, "13 yaşında ve hamileyim. Artık dayanamıyorum, beni kurtarın asker ağabeyler" diyerek yardım istedi. Jandarma baskınıyla kurtarılan B.B. sığınma evine yerleştirilirken, Murat K. ise tutuklandı. Konya'da yaşayan ve tarım işçiliği yapan baba Hasan B., kızının Murat K. tarafından kandırılarak kaçırıldığını söyleyerek şöyle konuştu: "Kızım tarlada çalıştığı sırada Murat K. ile tanışmış. Nasıl yaptıysa kızımı kandırmış, birlikte kaçtılar. Kaçtıklarını ve 'nikahlandıklarını' sonradan öğrendim. Sonra kızım bana telefon açarak Murat K. tarafından sürekli dövüldüğünü söyledi. Benim de maddi durumum kısıtlı olduğu için yardım edemedim." Kızının gönderildiği Kadın Sığınma Evi müdürünün kendisini aradığını da belirten baba, şöyle konuştu: "Kadın sığınma evi müdürü 3 gün önce beni arayarak kızımın yanlarında olduğunu söyledi. Ben de maddi durumumu düzelttikten sonra ilk iş Adana'ya gidip kızımı alacağım. Murat K. hakkında da şikâyette bulunacağım."

BİZE ULAŞIN