Köy, tecavüzü biliyordu ama sustu

Isparta'da defalarca tecavüz ettiği N.Y. tarafından başı kesilen Nurettin Gider'in, yaptıklarını içki masalarında anlattığı ama köylülerin korkup jandarmaya gitmediği ortaya çıktı

Isparta'da, tecavüz ettiği N.Y. tarafından öldürülen Nurettin Gider'in yaptıklarını köylünün de bildiği ancak "Başımıza bela olur" diyerek jandarmaya haber vermediği ortaya çıktı. Yalvaç ilçesi-Korukaya köyünde, kendisine silah zoruyla defalarca tecavüz eden eşinin eniştesini pompalı tüfekle öldüren, ardından da başını kesip "Aleme ve bütün erkeklere ibret olsun. Millet kelle görsün. İşte namusumla oynayanın kellesi" diyerek köy meydanında kahvehanenin önüne atan 25 yaşındaki 2 çocuk annesi N.Y. tutuklandı. Genç kadının ifadesinde anlattıkları ise aylardır yaşadığı işkenceyi gözler önüne serdi.

BİBER GAZI SIKMIŞ

Kendisi de evli ve 2 çocuk babası olan 35 yaşındaki Nurettin Gider'in yaptıklarını anlatan N.Y.'nin, "Kafama silah dayıyordu. Tecavüz sırasında bağırmamam ve direnmemem için önce biber gazı sıkıyordu. Ardından da 'Gazı yedin, ses çıkarırsan şimdi mermiyi de yiyeceksin' diye tehdit edip tecavüz ediyordu. Bunu her tecavüz öncesi yapıyordu. Artık dayanamıyordum" dediği öğrenildi. Nurettin Gider'in tecavüzler sırasında kullandığı biri kurusıkı, diğeri de 7.65 milimetrelik iki tabanca da evinde bulundu. 5 aylık hamile olan N.Y.'ye, çocuğun tecavüzcüsünden olabileceğini söylemesi üzerine DNA testi yapılacağı öğrenilirken gece hayatına düşkün olan Gider'in, tecavüzleri içki masalarında anlattığı, köyde günlerdir bunun konuşulduğu da ortaya çıktı. Ancak korkan köylülerin, "Bizden duyulmasın. Nurettin Gider başımıza bela olur" diyerek güvenlik güçlerine haber vermekten kaçındığı da belirlendi.

JANDARMA İNANMAdı

Yaşadıkları şoku anlatan Koruyaka köyü muhtarı Yahya Yıldırım, "Bu cinayet hepimizi şoke etti. Köyün bilinen tarihinde hiç cinayet olayı yok. Bizim köyümüzde kavga bile olmaz" dedi. N.Y.'nin, Nurettin Gider'in başını köy meydanına attıktan sonra eve gidip 156 Jandarma İmdat hattını arayarak olanları anlattığı ortaya çıktı. Buna göre duyduklarına inanamayan jandarma hemen muhtarı aradı, muhtar da köy meydanına gitti ve kesik başı görünce jandarmayı yeniden arayarak, "Olay doğru" bilgisini verdi.

BİZE ULAŞIN