Mahalleli megafonlu pankartlı eylem yaptı

Önceki gece Avcılar'ın merkezinde toplanan "travesti sitesi"nin sakinleri "Fuhuşa hayır" eylemi yaptı. Mahalleli, travestilere megafonla seslendi

İstanbul Avcılar Denizköşkler Mahallesi'nde oturdukları sitenin "Travesti Sitesi" olarak anılmaya başlandığını belirten site sakinleri ile çevredeki binalarda oturan yaklaşık 50 kişi, protesto için önceki akşam Avcılar merkezde toplandı. Araçlarıyla konvoy oluşturan vatandaşlar, ellerinde tencere ve tavalarla sitenin önüne geldi. "Fuhuşa hayır", "Ne erkek ne dişi, kim bu üçüncü kişi", "Çocuğum aranızda büyümeyecek" yazılı dövizler taşıyan vatandaşlar, yaktıkları ateşin etrafında eylemi sürdürdü. Bazıları düdük çalarak tepkilerini dile getirirken, pencerelere çıkan travestilere megafonla gitmeleri için çağrı yapıldı. Travestiler tarafından tehdit edildiklerini söyleyen mahalle sakinlerinden Gaye Selçuk, "Yolda yürüyemiyoruz. Bakkala giderken bir otomobil yanımda duruyor ve pazarlık etmek istiyorlar. Bizim de fuhuş yaptığımızı zannediyorlar" dedi.

'TORUNUM BURADA BÜYÜMESİN'

Travestilerle aynı yerde yaşamak istemediğini söyleyen 75 yaşındaki Şükran Yumrutaş da "Onları kesinlikle kınamıyorum. Ama torunlarım da bu ortamda büyüsün istemiyorum" diye konuştu. Bir hafta sonra tekrar eylem yapacaklarını dile getiren mahalle sakinleri, sorunlarına yetkililer tarafından çözüm bulunmasını istedi.
BİZE ULAŞIN