'Travesti sitesi' sokağa indi

İstanbul Avcılar'da yoğun tepki toplayan, travestilerin barındığı site kapılarını kapattı. Ancak travestiler geceleri ara sokaklarda fuhuş pazarlığını sürdürüyor

İstanbul Avcılar'da fuhuş yapıldığı gerekçesiyle mahalle sakinlerinden tepki toplayan 'travesti sitesi', vatandaşların ısrarlı protestoları ve polis baskınının ardından kapılarını dış dünyaya kapattı. Ancak Meis Sitesi'nde oturan travestiler, gece geç saatlerde ara sokaklara inerek fuhuşa devam ediyor. SABAH, sitenin bulunduğu mahallede fuhuş pazarlığını görüntüledi. Denizköşkler Mahallesi'nde 'Travesti Sitesi' olarak ünlenen 132 dairelik 'Meis Sitesi'ne tepki gösteren mahalle sakinleri 27 ve 29 Eylül tarihlerinde "Avcılar'da fuhuş istemiyoruz" diyerek sokağa döküldü. Ahlak-Kumar Büro Amirliği'ne bağlı ekipler de 3 Ekim Çarşamba gecesi Denizköşkler Mahallesi'ne 10 ekip ile baskın yaptı. 24 travestinin bulunduğu 10 dairenin kapıları kırılarak içeriye girildi ve polis fuhuş yaptıkları öne sürülen 10 travestiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan ve sitede üç tapulu dairesi bulunduğu belirlenen 10 şüpheli, ertesi gün serbest bırakıldı. İşte bu baskının ardından Meis Sitesi kapılarını dış dünyaya kapattı. Fuhuş amacıyla siteyi ziyaret etmek isteyen müşteriler, sitenin kapısından geri dönmeye başladı. Ancak protesto ve baskınlar travestileri durdurmaya yetmedi. Konuyla ilgili araştırma yapmak üzere dört gün boyunca mahalleye giderek vatandaşlar ve travestilerle görüşen SABAH muhabiri, fuhuş pazarlığının site dışında, ara sokaklarda devam ettiğini ortaya çıkardı. Travestilerin baskın endişesiyle site yerine sokaklara indiği ve gece geç saatlerde sokak aralarındaki kuytu yerlerde müşteri aradığı gözlendi.

"ARAÇSIZ OLMAZ"
Baskın öncesinde Meis Sitesi'nin yakınında nöbetleşe bekleyerek gelen müşterileri sitedeki dairelere yönlendiren travestiler taktik değiştirdi. Fuhuş pazarlığını sokak aralarında ve sitenin yanındaki E-5 Karayolu yolu üzerinde gerçekleştiren travestiler, fuhuşu artık site yerine müşterinin aracında ya da onun temin ettiği yerde yapıyor. Önceki gece mahalleye giden SABAH muhabirini müşteri zannederek yanına yaklaşan iki travesti, ilişki bedelinin 100 lira olduğunu söyledi. Daha sonra fiyatı 60 liraya kadar indiren travestiler baskınlar nedeniyle yer temin edemeyeceklerini belirterek, "Mutlaka aracınız olması gerek" dedi.

"YAŞAM HAKKIMIZ"
Travestilerden rahatsız olan mahalleli ise her cumartesi günü protesto düzenleyeceklerini açıkladı. Mahalleli, "Mahallenin ismini çıkardılar. Sürekli yabancı insanlar geliyor ve alenen fuhuş yapılıyor. Hukuki olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Gerekirse imza toplayacağız ve temizlenmesi için mahkemeye başvuracağız. Çünkü biz mahalle olmayı özledik" diye konuştu. Meis Sitesi'nde ikamet eden travestiler ise kendilerini şu sözlerle savundu: "Biz bu sitede yıllardır kira ödeyip kalıyoruz. Bazılarımızın tapusu var. O site bizim ikamet adresimiz ve orada yaşam hakkımızı kullanıyoruz. Fuhuş yapmadık ve yapmıyoruz. İnsanlar bizden nefret ediyorlarmış gibi bir tablo ortaya çıktı. Nereye gidersek gidelim bu tavırlar bizim karşımıza çıkıyor. İstanbul artık bizim için yaşanmaz bir hale dönüştü. Çok sayıda arkadaşımız kalacak yer bulamaz oldu ve mecburi olarak şehir dışına yerleşti. Bizlerden ne isteniyor? Kendimizi mi öldürelim?"

BİZE ULAŞIN