Uzun süre kurtarılmayı bekledi

Anadolu yakasında kısa süreyle etkili olan yağmur, sürücülere zor anlar yaşattı. Yağmura hazırlıksız yakalanan sürücüler, çok sayıda yaralamalı ve maddi hasarlı kazaya neden oldu. Ümraniye Şile otoyolunda kaygan yol nedeniyle meydana gelen trafik kazasında ise bir kişi otomobil içinde sıkıştı. Uzun süre kurtarılmayı bekleyen sürücü Hasan Çelik, itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkartıldı.

Kaza saat 15.00 sıralarında Şile otoyolu Beşiktaş Nezvat Demir Tesisleri'ne yaklaşık 1 kilometre kala meydana geldi. İddialara göre; yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda seyir halinde bulunan 34 VD 0530 plakalı minibüs, kontrolden çıkarak savruldu. Bu sırada aynı yönde giden Hasan Çelik'in kullandığı 34 DA9077 plakalı panelvan minibüs; önce önündeki araca, daha sonra da yol ortasındaki demir bariyerlere çarptı. Kaza nedeniyle minibüste bulunan Orgun Kurt, yara almadan kurtulurken sürücü Hasan Çelik, araç içinde sıkıştı.

Çevredeki vatandaşların yardımına koştuğu Çelik, tüm çabalara rağmen kurtarılamayınca sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede kaza mahaline gelen sağlık ekipleri araç içindeki yaralıya müdahale etti. Damar yolu açılan ve serum takviyesi yapılan yaralı, sıkıştığı yerden çıkartılamayınca yaklaşık 25 dakika itfaiye ekiplerinin gelmesi beklendi. Bu sırada daha fazla dayanamayan yaralı Hasan Çelik, kan kaybı nedeniyle baygınlık geçirdi. Arkadaşları ve sağlık ekiplerinin yoğun çabalarıyla güçlükle bilinci açık tutulan yaralı, itfaiye ekiplerinin gelmesinden sonra sıkıştığı yerden çıkartıldı. Sağlık ekiplerine teslim edilen Çelik, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaza sırasında aynı arabada bulunan ve yara almadan kurtulan Olgun Kurt, "Önümüzdeki araç kaygan yol nedeniyle yalpalayarak sağa sola savruldu. Bize de çarpınca kontrolden çıkarak savrulduk. Arkadaşım yaralandı. Şimdi itfaiyenin gelip kurtarmasını bekliyoruz." diyerek kazayı anlattı.

Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

BİZE ULAŞIN