"Yan baktın" kavgası: 2 ölü

İstanbul'da iki farklı olayda yan bakma meselesi yüzünden bir kişi kafasına aldığı kalas darbesiyle hayatını kaybederken, bir kişi de bıçaklanarak hayatını kaybetti.

Seyrantepe, Çelikay Mahallesi Yıldız Sokak üzerinde 5 Ekim 2012 tarihinde meydana gelen olayda evinin önünde oturan Alpaslan Y. (21) yoldan geçen Ramazan Kaya (26) ile "Yan baktın" tartışması yüzünden kavgaya tutuştu. Kavga sırasında Alpaslan Y. yakındaki inşaattan aldığı 10 santim çapında bir metre uzunluğundaki kalasla Ramazan Kaya'nın başına vurdu. Aldığı darbeyle kanlar içinde yere düşen Ramazan Kaya kaldırıldığı Şişli Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavi altına alındı. Ramazan Kaya iki gün kaldığı yoğun bakımda hayatını kaybetti. Polis olaydan sonra kaçan Alpaslan Y.'yı kısa sürede yakaladı. Asker olduğu ve hava değişimi alarak izinli olarak İstanbul'a geldiği öğrenilen Alpaslan Y.'nin kendini korumaya çalıştığını söylediği öğrenildi. Alpaslan Y. asker olduğu için Merkez Komutanlığı'na teslim edildi.

İkinci olay ise Bağcılar'da 7 Ekim 2012'de Merkez Mahallesi'nde bulunan bir barda meydana geldi. Ayrı ayrı masalarda oturan iki grup yine "Yan baktın" tartışması sonucu kavgaya dönüştü. Karşılıklı bıçakların çekildiği kavga sırasında Nurullah İpek (42) hayatını kaybetti. Oğlu Azizhan İpek (24) yaralandı. Polisin başlattığı soruşturmada olayın faillerinden Saim A.(32) ile Edip A.(33) kısa sürede yakalandı. Asker olan Alparslan Y. İstanbul İnzibat Bölük Komutanlığı'na teslim edilirken, emniyetteki işlemleri biten Edip A. ile Salim A. adliyeye sevk edildi.

BİZE ULAŞIN