Su altında tavla oynadılar

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Sualtı Kulübü (USAT) üyeleri, bir akvaryuma girerek tavla oynadı.

Su altında birbirinden farklı etkinlikler yapan Uludağ Üniversitesi öğrencileri bu sefer de kampus içinde hazırladıkları su dolu akvaryuma girerek ilginç bir gösteriye imza attılar.

Sualtı Kulübü'nün tanışma toplantısı öncesinde mediko-sosyal tesisleri önünde kurulan akvaryumun içine giren iki üniversite öğrencisi su altında tavla oynamanın keyfini çıkardı. Üniversite öğrencilerinin şaşkın bakışları altında yüzen dalgıçlar, ellerine aldıkları tavlayla gösterilerine başladı. Özel hazırlanan tavla taşlarını dizdikten sonra oyuna başlayan dalgıçlar, su altında zor da olsa zar attı. Yaklaşık yarım saat süren ilginç gösterinin ardından sporcuları, üniversite öğrencileri alkışladı.

Tekstil Bölümü öğrencisi Kulüp Başkanı Ulaş Ceylan, su altındaki renkli gösterileri insanları spora yönlendirmek olduğunu ifade ederek, 'Bizim hedefimiz su altındaki zenginlikleri insanlara göstermek. Su altı farklı bir dünya. Keşfedilmeyi bekleyen bir mekan. Herkesi su altı sporlarına davet ediyorum' dedi.

Kulüp üyesi Koray Yaman ise su altında tavla oynamaları sebebiyle ilginç tepkiler aldıklarını söyledi. Üniversite öğrencilerini USAT'a üye olmaya davet eden Yaman, önümüzdeki günlerde farklı organizasyonlarına da imza atacaklarını vurguladı.

BİZE ULAŞIN