Hava sıcaklığı 6 derece azalacak

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Gaziantep, Kilis, Batman ve Antalya'nın doğu ilçelerinde görülecek olan yağışların, Mersin, Adana, Osmaniye, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Ankara ve Konya'nın doğu ilçeleri, Hopa çevreleri ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde 4 ila 6 derece olmak üzere iç bölgelerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Batı'da kuzeyli, doğuda güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, sabah ve öğle saatlerinde güneydoğu kesimler ile Doğu Akdeniz'in doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; Mersin, Adana, Osmaniye, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize ile Ankara ve Konya'nın doğu ilçeleri, Hopa çevreleri ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olacağı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer toz taşınımı beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu, doğusunun parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile ilk saatlerde Antalya'nın doğu ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Karaman, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Sivas, Yozgat ile Ankara ve Konya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ:
Parçalı ok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürülütülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Sinop çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzeybatı ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde batısında yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yer yer toz taşınımı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kuzeyi ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bölgede yer yer toz taşınımı görülecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN