İstanbul Fashion Week start aldı

Türkiye'nin en seçkin marka ve tasarımlarını bir araya getiren moda haftasında, birbirinden ünlü mankenler podyumda şov yaptı

Türkiye'nin en seçkin marka ve moda tasarımcılarının 2013 İlkbahar-Yaz Koleksiyonları'nı tanıtacağı İstanbul Fashion Week bu sezon ilk defa sanat limanları arasında yerini alan Antrepo 3'te başladı. 25'i solo olmak üzere 34 moda tasarımcısı ve 5 markanın görücüye çıkacağı Fashion Week'in ilk karma defilesi cesur tasarımlarla modaseverlerin beğenisine sunuldu. Nihan Peker, Songül Cabacı ve Ayhan Yetgin'in koleksiyonlarını sunduğu defileler büyük alkış aldı. Özellikle Songül Cabacı'nın göğüs dekolteli ve transparan kumaşlarla bezeli tasarımları dikkat çekti. Ayhan Yetgin'in ise 'Ölüm Çizgisi' temalı sıradışı koleksiyonu, askı tarzındaki ilginç modelleriyle ilgi gördü. Defilelerde Didem Soydan, Merve Büyüksaraç gibi mankenler podyuma çıktı. Şenay Akay ise Songül Cabacı'nın baş mankeniydi. İstanbul Fashion Week 2012 kapsamındaki Şafak Tokur defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin (İHKİB) organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlendi. Tasarımda farklılık, derinlik ve özgünlük sunan ünlü tasarımcı Şafak Tokur 2013 İlkbahar-Yaz koleksiyonu ile farklı ve ilgi çeken erkek giyim tasarımlarıyla İstanbul Fashion Week'te podyumdaydı.

VİCTORİA'S SECRET GİBİ
İstanbul Moda Haftası'nın 3'üncü defilesi Günseli Türkay'ın oldu. Türkay'ın 2013 ilkbahar yaz koleksiyonunun sergilendiği defilede, çiçek ve kuş motifleri dikkat çekti. Türkay'ın 70'li yılların iki boyutlu duvar kağıtlarından esinlendiği belirtildi. Defilede podyuma çıkan son dönemin favori modellerinden Didem Soydan'ın defile sonunda izleyenlere öpücük atması dünyaca ünlü Victoria's Secret defilelerini andırdı. Defileyi Buse Terim, Deniz Berdan ve Deniz Murathanoğlu da izledi. Buse Terim'in defile sırasında elinden telefonunu düşürmemesi dikkat çekti. Didem Soydan'ın dövmelerindeki harfler de gözden kaçmadı. Soydan, bu kez de annesi Zeliha ve kardeşi Rana'nın baş harflerini dövme yaptırdı. Karma 1, Şafak Tokur ve Günseli Türkay defilesinin ardından podyumda sıra Çiğdem Akın'a geldi. Akın'ın 2013 İlkbahar- Yaz ADA Koleksiyonu'nu tanıttığı defile ilginç sahne şovlarına sahne oldu. Podyumun kenarında yer alan canlı heykeller de Akın'ın aykırı defilesinde büyük ilgi gördü. Ada koleksiyonuyla perilerden korsanlara uzanan bir hikayeyi anlatan Akın; organik ipek kumaşlar, tüller ve lazer kesimli deriler kullandı. Maskülen ve feminenliğin harmanlandığı defilede en çok alkış alansa Cirque de Soleil'de uzun yıllar dans eden İlhan Karabacak'ın performansı oldu. Didem Soydan, İkbal Tulgar ve Gizem Barlak gibi modellerin yer aldığı şovda Karabacak'ın giydiği tütüyü andıran kıyafet ve topuklu kırmızı ayakkabılar izleyenleri şaşırttı.

BİZE ULAŞIN