Kayınpederini kiralık katil tutup, öldürttü

Adana'da, evden kaçarak baba evine sığınan eşini ikna edemeyen dayakçı koca, kızına sahip çıkan kayınpederini öldürttü. Azmettirici damat ve kardeşi ile tetikçi için 2'şer kez müebbet istendi

Adana'da dayak yüzünden evden kaçan eşinin babaevine sığındığını öğrenen koca, kiralık katil tutup kayınpederini öldürttü. Damat ve tetikçi için 2'şer kez ömür boyu hapis istendi. Olay, 22 Temmuz 2012 günü Kocavezir Mahallesi'nde meydana geldi. Hurdacılık yapan Şahin Can (34), bir süre önce Bit Pazarı'nda esnaflık yapan Salih Yorulmaz'ın (54) kızı Melek ile evlendi. İddiaya göre, eşinin sürekli şiddetine maruz kalan Melek Can (25) daha fazla dayanamayınca babaevine sığındı. Şahin Can, birkaç kez gittiği kayınpederinin kapısından geri çevrildi. Kayınpederi ve kayınbiraderinin, eşini korumasına öfkelenen damat, en son ziyaretinde evdekileri tehdit edip ayrıldı. Salih Yorulmaz amcasının oğlunu arayarak "Bu adam rezalet çıkartacak, sabah bit pazarına gel de aramızı düzelt" dedi. Ertesi sabah, baba-oğul ikinci el cep telefonu tezgâhını açtığı sırada damat Şahin Can, kardeşi Ömer Can ve İbrahim Saran olay yerine geldi.

KALBE 3 KURŞUN...
İbrahim
Saran tabancasını çıkartıp Salih Yorulmaz ve oğlu Ahmet'e kurşun yağdırdı. Yaralı baba-oğul hastaneye kaldırılırken, kalbine 3 kurşun isabet eden Salih Yorulmaz tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Katil zanlısı Saran suç aleti tabancayla birlikte yakalandı. Saran ile birlikte damat ve onun kardeşi Ömer Can da tutuklandı. Soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Şahin Can'ın tetiği çeken Saran'ı parayla tutarak cinayete azmettirdiğini savundu. Azmettiriciler Şahin Can, kardeşi Ömer Can ve tetikçi İbrahim Saran hakkında 2'şer kez ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Can kardeşlerin tetikçiye, "Yanında olacağız. Yaptığın zaman yanında olup, sana yardım edeceğiz" diyerek ikna etmeye çalışmaları da yer aldı.

Öldür,yanında olacağız'
Olay yerine Şahin Can ve kardeşi Ömer Can'la gelen İbrahim Saran, Salih Yorulmaz ile oğlu Ahmet'e kurşun yağdırdı. Kardeşlerin Saran'a "Öldür, yanında olacağız" dediği belirtildi.

BİZE ULAŞIN