'Baba, yapamayacaklar'

Aydınlatma direği çukurunda sıkışan F. N., 2 saat süren kurtarma çalışmasında paniğe kapıldı. F. N.'yi kurtaran itfaiye ekibi dün küçük kızı hastanede ziyaret etti

Konya'nın Karatay ilçesi Ahlak Sokak'ta önceki akşam 18.00 sıralarında kız kardeşiyle birlikte sınıf arkadaşından ders notu almaya giden 13 yaşındaki F.N.G., evinden 100 metre ileride aydınlatma direkleri için açılan 1.5 metre derinliğindeki çukura düştü. Olay yerine itfaiye ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) sevk edildi. İş makinesiyle etrafı kazılan çukurun ağzı beton delme aletleriyle genişletildi. Bu sırada serum takılan F. N., bir ara ümitsizliğe kapılıp, "Baba yapamayacaklar" diye gözyaşı döktü. Bir itfaiye görevlisinin moral vermek için şakalaştığı küçük kız, 2 saatlik çalışmanın ardından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

'BİR ÖMÜR GİBİ GELDİ'
Çukurların günlerdir üstü açık halde durduğunu belirten F. N.'nin annesi Medine G., kurtarma çalışmasının kendilerine bir ömür gibi geldiğini söyledi. Kurtarma ekibindekiler dün F. N.'yi hastanede ziyaret etti. MEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Eyüp Erduran taşeron firmanın önlem olarak çukurların üstüne koyduğu varil kapaklarının çalındığını söyledi.
BİZE ULAŞIN