Çanakkale'de doğalgaz isyanı

Çanakkale'de Roman vatandaşların çoğunlukta olduğu Fevzipaşa Mahallesi'nde doğalgaz isyanı çıktı. Mahallenin tamamına doğalgaz döşenmeyeceğini öğrenen Fevzipaşalılar, doğalgaz ekiplerinin çalışmasını durdurdu.

Doğalgaz şirketinin daha önce onay vermesine rağmen mahallenin tamamına doğalgaz döşemekten vazgeçtiğini öğrenen Fevzipaşa sakinleri isyan etti. Fevzipaşa Mahallesi Helvacıoğlu Sokak'ta doğalgaz çalışmalarına başlamak isteyen işçilere mahalle sakinleri engel oldu. Dizdar Geçidi, Dizdar Sokak ve çay kenarına doğalgaz bağlantısının yapılmayacağını duyan mahalle sakinleri, Helvacıoğlu Sokak'taki çalışmayı durdurdu. Doğalgaz ekiplerinin çalışmasını durduran mahalle sakinleri, 'Ya mahallenin tamamına döşeyin ya da buraya da döşetmeyiz' dedi.
Doğalgaz ekibinin şikayeti üzerine mahalleye gelen polis ekipleri de öfkeli mahalle sakinlerini yatıştıramadı. Mahalle Muhtarı Ramazan Işıldak, 'Doğalgaz firmasının sözleşmesinde Çanakkale'nin tamamında alt yapı çalışması yapacağı yer alıyor. Biz Yunanistan vatandaşı değiliz. Biz de Çanakkale'de yaşıyoruz. Daha önceki görüşmelerimizde gaz döşemeyi kabul etmişlerdi. Sonradan vazgeçtiler. Sadece bir kısmına doğalgaz döşeyeceklermiş. Biz çingeneyiz diye, Fevzipaşalıyız diye çifte standart uyguluyorlar. Bunlar şu anda sözleşmeye göre suç işliyor. Eğer bu işi yapmazlarsa, doğalgazı mahalleye sokmazlarsa, biz bu çalışmayı durduruyoruz. Bu arabaları burada istemiyoruz. Eğer almazlarsa, biz kendimiz kaldıracağız buradan' dedi.
Mahalle sakinleri de duruma isyan ederek, 'Burası da Çanakkale'nin bir mahallesi. Bazı sokaklarda alt yapı yok deniyor, yıkılacak deniyor. Tamam, oralara gelmesin doğalgaz. Ama bir çok sokakta alt yapı çalışması tamamlandı. En azından oralara gelsin istiyoruz. Belediye başkanı geldiğinde, burada söz verdiler. Ama şimdi vazgeçiyorlar. Belediye başkanını da yalancı durumuna düşürüyorlar' diye konuştu.
Yapılan görüşmelerin ardından doğalgaz ekibi araç gerecini alarak mahalleden ayrıldı.

BİZE ULAŞIN