Torbacılara şafak baskını

Sokak satıcıları olarak tabir edilen “Torbacı"lara yönelik 6 il ve ilçede düzenlenen operasyonda 200 kilo esrar ele geçirildi. Özel Harekat timlerinin de desteklediği operasyon anları polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken Bağcılar’da 2 zanlının bir evde saksı içinde Hint keneviri serası kurdukları otaya çıktı. Olayla ilgili 39 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipler sokak satıcıları olarak tabir edilen "Torbacılara" yönelik 5 Ekim 2012 tarihinde İstanbul'da Bağcılar, Zeytinburnu, Bahçelievler, Ataşehir, Güngören, Kücükçekmece ilçeleri ile Ankara, Kocaeli, Erzurum, Antalya ve Giresun olmak üzere toplam 6 il ve ilçede operasyon düzenledi. Özel Harekât timlerinin de desteklediği operasyon anları polis kamerası tarafından saniye saniye görüntülenirken narkotik köpeği Panzer de ev aramalarına eşlik ettiği kaydedildi.

Yapılan 1 buçuk yıllık çalışma sonucunda zanlılara ait olduğu belirlenen adreslerde yapılan aramalarda toplam daralı ağırlığı 199 kilo 581 gram esrar, yaklaşık 17 gram sentetik uyuşturucu maddesi bonzai, 3 gram eroin, 247 acstasy hap, 3 gram ecstasy tablet parçaları halinde madde, 1.50 gram kokain 28 kök Hint keneviri, yaklaşık 1 gram esrar tohumu, 1 ruhsatsız tabanca ve 22 mermi ele geçirildiği belirtildi. Söz konusu olayla ilgili 39 kişi gözaltına alındığı bunlardan 2'sinin çocuk olduğu, çocuklardan Cüneyt C.'nin serbest bırakıldığı ifade edildi.

Öte yandan uyuşturucu şebekesinin lideri İrfan T. olduğu öğrenilirken zanlılardan Tarık D. ve Kayhan D. isimli şahısların Bağcılarda evde bir sera kurdukları ve saksı içinde dişi Hint keneviri yetiştirdikleri ortaya çıktı.

Operasyonda gözaltına alınan 39 kişiden 2 çocuktan biri serbest bırakılırken Kemal K, zanlılardan Emre K ve Bilal S'nin emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldığı belirtilirken, adli mercilere sevk edilen 36 şahıstan 23'ünün tutuklandığı ifade edildi.

BİZE ULAŞIN