N'olur son bir kez göreyim

Zeytinburnu'nda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden polis memuru Kubilay Mete gözyaşlarıyla uğurlandı. Hostes olan kız arkadaşının "Ne olur son bir kez göreyim" sözleri yürek dağladı

Zeytinburnu'nda motosikletle geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden polis memuru Kubilay Mete için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü A Bölgesi Ekipler Amirliği'nde yapılan törende hüzün ve gözyaşı vardı. Mete'nin Türk Hava Yolları'nda hosteslik yapan kız arkadaşı Serap Akyollu'un tek isteği sevgilisini son kez görmek oldu.

KASKI YOKTU

Zeytinburnu Sahil Kennedy Caddesi'nde motosikletiyle seyir halinde bulunan Trafik Şube Müdürlüğü A Bölgesi 'Şahin' ekiplerinde görevli 26 yaşındaki polis memuru Kubilay Mete henüz belirlenemeyen bir nedenle motosikletinin hâkimiyetini kaybetti. Motosiklet kaldırıma çarparken, Mete ve yanındaki arkadaşı Melek Tekinbaş, yola savruldu. Yaklaşık 200 metre sürüklenen motosiklet sürücüsü Mete olay yerinde hayatını kaybetti. Aynı motosiklette bulunan ve üzerinden kimlik çıkmayan Tekinbaş ise ağır yaralandı. Tekinbaş'ın yoğun bakımda olduğu öğrenildi. Kazayı duyarak olay yerine gelen Mete'nin meslektaşları gözyaşı döktü. Kazanın oluş nedeniyle ilgili MOBESE görüntüleri incelemeye alındı. Kazada yaşamını yitiren polis Kubilay Mete için tören düzenlendi. Törene Kubilay Mete'nin babası İsmail Mete, annesi Hilmiye Mete ve kız arkadaşı Serap Akyollu ile polis arkadaşları katıldı. Mete'nin Türk bayrağına sarılı tabutun tören alanına getirilmesi duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

DİZ ÇÖKÜP UĞURLADI

Haberi havalimanında alan Kubilay Mete'nin kız arkadaşı Serap Akyollu sevgilisini son kez görmek için törene üniformasıyla katıldı. Serap Akyollu bu sırada fenalık geçirdi. Ayakta durmakta zorlanan genç kadını Kubilay Mete'nin kadın mesai arkadaşları güçlükle teskin etti. Fenalaşan anne Hilmiye Mete'ye ambulansta sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

SARILIP AĞLADILAR

Tören sırasında çıplak ayakla diz çöken Akyollu "Ne olur onu son bir kez göreyim" diyerek izin istedi. Ancak cenazenin tören sırasında açılamayacağı belirtilerek genç kadına izin verilmedi. Törende Serap Akyollu ve anne Hilmiye Akyollu ilk kez birbirlerini görmelerine rağmen ortak acıyla birbirlerini teskin etti. Biri oğlunu diğeri sevgilisini kaybeden acılı iki kadın uzun süre birbirine sarılıp ağladı. Tören sonrası Kubilay Mete'nin cenazesi İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne ait cenaze aracı ile memleketi İzmir'e gönderildi.

BİZE ULAŞIN