Hava sıcaklığı artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu ve hafta içi önemli bir yağış beklenmediğini belirterek, hava sıcaklıklarının artarak mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredeceğini bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazalı açıklamada, hafta ortasından bu yana etkili olan serin ve yağışlı havanın Türkiye'yi terk edeceği belirtilerek, "Hava sıcaklıklarının ülke genelinde artarak mevsim normalleri civarında, kuzey ve iç kesimlerde 4 ile 6 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Hafta sonunda ve yeni haftada önemli bir yağış beklenmiyor. Bugün Türkiye genelinin az bulutlu ve açık, zamanla Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yarın ise ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ'ın iç kesimlerinin kısa sureli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Yeni hafta ortasına kadar ülkemiz genelinin az bulutlu ve açık geçeceği, sonrasında bulutlanmanın iç ve batı bölgelerde artacağı tahmin ediliyor." denildi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra batısının parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra kuzey kıyılarının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Genellikle az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde doğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN