Kurbanlık boğa E-5'i birbirine kattı

Ataşehir'deki hayvan pazarından kaçan kurbanlık boğa, 13 saat sonra yakalanabildi. Cadde ve sokaklarda adeta terör estiren kızgın boğayı yakalamak isteyen vatandaşlar ise canlarını zor kurtardı.

Diyarbakır'dan Yenisahra hayvan pazarına getirilen 3 yaşındaki boğa, gece saat 22.00 sıralarında sahiplerinin elinden kurtularak kaçtı. Cadde ve sokaklarda sabaha kadar kovalanan kurbanlık boğa bir türlü yakalanamadı. Ataşehir'de gezmedik mahalle bırakmayan boğa, sabah saatlerinde E-5 karayoluna çıktı.

Ataşehir'den Maltepe istikametine ters istikamete giden boğa ile sürücüler arasında da ilginç görüntüler yaşandı. Aniden karşılarında tosun gören bazı sürücüler korkarak kaçarken, bazıları da yakalamak için türlü manevralar yaptı. Motosikletiyle tosunu köşeye şıkıştırmak isteyen bir kişi de boynuz darbelerine hedef oldu. E-5'i adeta birbirine katan, tosun trafiğin de kilitlenmesine neden oldu.

Sürücüleri, polis ekiplerini ve meraklı vatandaşları dakikalarca peşinden koşturan hayvan, ters istikamette yaklaşık 4 kilometre gittikten sonra araçlarla sıkıştırıldı. Tam yakalanacağı anda boynuz darbeleriyle bir kişiye vuran kurbanlık, bir süre daha kaçmaya devam etti. Bu sırada boğayı görüntülemek isteyen bazı gazeteciler de zor anlar yaşadı. Küçükyalı'da bariyerlere sıkıştırılan hayvan yakalanarak bağlandı. Belediye ekipleri tarafından uyuşturucu iğne vurulan hayvan yere yığıldıktan sonra sahiplerine haber verildi.

Kurbanlık tosununu almak için olay yerine gelen Rüknettin Can, hayvanın gece saat 22.00 sıralarında kaçtığını söyledi. Can, "Dün bu hayvanı Diyarbakır'dan getirdik. Kurbanlık pazarında elimizden kaçtı. Sabaha kadar kovaladık ama yakalayamadık. Sabah saatlerinde izini kaybettik. Belki bizi 100 kilometre peşinden koşturdu. Belediye ekipleri yakalamışlar." dedi.

Uyuşturucu iğnenin etkisini göstermesinden sonra yere yığılan boğa, kamyona bindirilerek hayvan pazarına götürüldü.

BİZE ULAŞIN