Hocaefendi'nin kardeşi toprağa verildi

Fethullah Gülen Hocaefendi'nin kardeşi Hasbi Nidai Gülen, Erzurum'da öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Korucuk köyünde toprağa verildi. Ankara'da bir süredir akciğer kanseri tedavisi görmekte olan Nidai Gülen, önceki gün hayatını kaybetmişti.

Merhum Gülen için bugün Lala Paşa Camii'nde öğle namazını müteakiben cenaze namazı kılındı. İlahiyatçı Yazar Mahmel Ali Şengül'ün kıldırdığı cenaze namazına, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, iş adamları İbrahim Polat, Naci Tosun, İzzet Aker, Ali Akbulut, Nezihe Erdem, kardeşleri Seyfettin, Salih, Mesih, Kudbettin, Sıbfetullah Gülen, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve işadamları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun katılımın gerçekleştiği cenaze namazının ardından merhum Gülen'in cenazesi toprağa verilmek üzere Pasinler ilçesine bağlı Korucuk köyüne götürüldü.
BİZE ULAŞIN