Yolcu uçağında büyük panik!

Antalya'dan Norveç'in Trondheim kentine gitmek üzere apronda hazırlık yapan Corendon Havayolları'na ait yolcu uçağının kokpitinden dumanlar yükselmesi sonucu yaşanan panikte iki yolcunun ayağı kırıldı, bir yolcu omzundan yaralandı. Dumandan etkilenen 25 yolcu kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, bu sabaha karşı saat 04.00 sıralarında Antalya Havalimanı'nda meydana geldi. Antalya- Trondheim seferini yapmaya hazırlanan Corendon Havayolları'na ait TC-TJK tescilli Boeing 737- 800 tipi uçak, kalkışa hazırlanırken kokpitinde dumanlar yükselmeye başladı. Kokpitten dumanlar çıkmaya başlayınca kaptan pilot yolcuların tahliyesine karar verdi. Uçaktaki 158 yolcu tahliye edilirken çıkan panik sırasında yolculardan ikisinin ayağı kırıldı. Bu iki yolcu ile olaydan etkilenen bazı yolcular da sağlık kontrolü için hastaneye götürülürken, diğer yolcular başka bir uçakla Norveç'e gönderildi.

Tedavileri Anadolu Hastanesi'nden tamamlanan yolcuların yarın ülkelerine gönderileceği bildirildi.

Corendon Hava Yolu Şirketi Kurumsal İletişim Yetkilisi Can Dağlıoğlu, olayla ilgili ise şu bilgileri verdi:" Bu sabah 4'te Antalya'dan Norveç'in Trondheim kentine havalanacak olan uçakta kalkış öncesi yani aprondan çıkacağı esnada kokpitte bir duman tespit edildi. Kaptan dumanı görür görmez hemen tahliye kararı verdi. Uçağımız 90 saniye gibi kısa sürede tahliye edildi. Tahliye esnasında küçük problemler yaşandı. İki yolcumuzun ayağında kırık var. Dumandan etkilenen 25 yolcumuzu müşade amaçlı hastaneye kaldırdık. 157 yolcumuzu sabah Norveç'e gönderdik. Kalan 25 yolcunun yanı sıra, ayağı kırılan 2 yolcumuz ile omzunda sorun olan 1 yolcumuz bugün taburcu edilecek. Yarın ülkelerine göndereceğiz. Ciddi bir hasar olmadan durumu atlattık. Bunun için sevinçliyiz."

Dağlıoğlu, 2 yolcunun ayaklarının uçaktan atlama sonucunda kırıldığını söyledi.

Havalimanından sorumlu Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz, sefer için apronda bekleyen uçağın kokpitinde,dumanlar çıkması sonucu uçağın hemen tahliye edildiğini söyledi. Mehmet Yavuz, "Yaşanan panik nedeniyle 2 kişinin ayağı kırıldı. Kontrol nedeniyle 24-25 yolcu hastanelere sevk edildi. Diğer yolcular ise başka bir uçakla Norveç'e gönderildi" dedi

BİZE ULAŞIN