Fransız genci Müslümanlığı seçti

Müslüman arkadaşının yaşam tarzından etkilendiğini belirten Fransız genci Florain François Bertrand, gezmeye geldiği Yozgat'ta Müslüman oldu.

Fransa'nın Nancy şehrinde yaşayan gurbetçi Murat Yörük ile Yozgat'a gelen 22 yaşındaki Bertrand, Müslüman olmaya karar vererek Sorgun İlçe Müftülüğü'ne başvurdu.

Müftü Fikret Ekinci'nin söylediği kelimeyi şahadeti tekrar eden Bertrand'a ''ihtida'' belgesi verildi. Bertrand, Müslüman olduktan sonra ''İbrahim'' ismini aldı.

Ekinci, İslam dinini seçen Florain François Bertrand'a Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Bertrand, yaşayışlarından etkilendiği için Müslümanlar ile daha yakın ilişki kurduğunu, bunun sonucunda da Müslümanlığa daha sıcak baktığını söyledi.

Katolik İtalyan babanın çocuğu olduğunu belirten Bertrand, her zaman Allah sevgisini içinde duyduğunu, bunun yüzden de İslamiyet'i seçtiğini belirtti.

Fransa'dan tanıdığı Murat Yörük'ün davetlisi olarak Türkiye'ye geldiğini, burada düğün merasimlerine katıldığını, cuma namazına gittiğini ve özellikle ezan sesinden çok etkilenmesinin ardından Müslümanlığı seçmeye karar verdiğini ifade eden Bertnard, şöyle konuştu:

''Murat Yörük ile 17 gündür Türkiye'de bulunuyorum. Burada gördüğüm ve yaşadığım birçok olay beni etkiledi. Daha önce bir dinim yoktu. Yani kendimi hiçbir dinin mensubu olarak görmüyordum. Ancak Allah sevgisini her zaman içimde hissediyordum. Türkiye'ye gelince Murat ile Sorgun Müftülüğü'ne başvurup, Müslüman olmaya karar verdim ve Kelimeyi Şehadet getirdim. Bundan sonraki yaşamımı Müslüman olarak sürdüreceğim.''

BİZE ULAŞIN