Kan donduran 61 dakika

Bahçelievler’de üniversite öğrencisi Fatima Nur Çelik’e tecavüz ettikten sonra öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan zanlının, apartmanın güvenlik kamerasına yakalandığı ortaya çıktı.

Önceki gece Bahçelievler Yenibosna Hürriyet Mahallesi Güneşli Sokak 5 nolu apartmanda meydana gelen olayda üniversite öğrencisi Fatima Nur Çelik (20), arkadaşıyla kaldığı evde, elleri ve ağzı bantlanmış yarı çıplak bir şekilde ölü olarak bulunmuştu. Olayın ardından inceleme başlatan polis apartmandaki güvenlik kamerasına yakalanan evli ve bir çocuk babası C.K.'yı gözaltına almıştı. Emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf eden zanlı tutuklanmıştı. Tüyler ürperten cinayeti aydınlatan güvenlik kamerası görüntüleri ise basına dağıtıldı.

Apartmanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, saat 15.11'de apartmana gelen zanlı, zile basıyor. Kapının açılmasının ardından içeri giren C.K., saat 16.51'de ise apartmanın önüne çıkıyor. Burada sigara içip etrafı gözetleyen zanlının rahat tavrı dikkat çekiyor. Yaklaşık 1.5 dakika dışarıda bekledikten sonra tekrar apartmana giren zanlı, saat 17.52'de ise hızlı adımlarla apartmandan ayrılıyor.

Saniye saniye o anlar!

FATİMA NUR SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Üniversite öğrencisi Fatima Nur Çelik, İstanbul Bahçelievler'de 20 gün önce taşındığı evde ağzı, elleri ve bacakları koli bandıyla bağlandıktan sonra boğularak öldürülmüş halde bulundu. Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetisyenlik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Fatima Nur Çelik'in ailesi tarafından alınan cenazesi Yeşilbahçe Mahallesi'ndeki evine getirildi. Bahçede yapılan duanın ardından Çelik'in cenazesi Muratpaşa Camii'ne götürüldü.

Kuyumculuk yapan baba Ali Çelik, cami avlusunda taziyeleri kabul ederken, gazetecilere, "Benim Allah vergisi 3 evladım var. Bu emanetlerden biri alındı. Bahanesiz bir ölüm yok. Çok üzüldüm. Polis çok iyi çalıştı. Adalet yerini bulsa da evladım geri gelmeyecek. Adaletin yerini bulacağına eminim. Allah kimseye bu acıyı yaşatmasın."

Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Fatima Nur Çelik, gözyaşları arasında Andızlı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Çelik ailesinin yakınları ve sevenleri katıldı.

İstanbul'da Fatimanur Çelik'in ev arkadaşı çocukluk arkadaşı S.K da cenaze törenine katıldı. Bir hayli üzgün olan ve gözyaşlarına boğulan S.K'yı arkadaşları sakinleştirdi. Fenalık geçiren anne Suzan Çelik cenaze törenine katılamadı. Üniversite öğrencisi Fatima Nur Çelik'in Ahsen ve Abdullah isminde iki kardeşinin olduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN