Üniversiteli kız vahşice öldürüldü

Bahçelievler'de üniversite öğrencisi Fatıma Nur Çelik, evinde elleri kolları bağlı ve yarı çıplak halde ölü bulundu. Eve internet bağlantısı kurmaya gelen Cem K. adlı kişi cinayet zanlısı olarak tutuklandı

Üniversite öğrencisi Fatıma Nur Çelik (20), İstanbul Bahçelievler'de oturduğu evde tecavüz edildikten sonra öldürüldü. Ev arkadaşı tarafından elleri ve kolları bağlı olarak ölü halde bulunan Çelik'in, eve inter- net bağlantısı kurmak için gelen Cem K. (22) tarafından öldürüldüğü belirlendi. Cinayeti işlediğini kabul eden Cem K. öldürme anını tam olarak hatırlayamadığını söyledi. Haliç Üniversitesi'nde Beslenme ve Diyetisyenlik bölümü 1. sınıfta okuyan Fatıma Nur Çelik, yaklaşık bir ay önce İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sümeyye Küçükoğlu ile kaldığı yurttan ayrılıp Bahçelievler'de bir apartman dairesine taşındı. Hürriyet Mahallesi, Güneşli Sokak'ta bulunan Sultan Apartmanın 5'inci katındaki 23 numaralı daireye taşınan iki arkadaş bir aydır evin tadilat ve onarım işleriyle uğraşıyordu. Mahallede elektrik ve bilgisayar işlerini yapan Cem K. kendilerine yardımcı olabileceğini söyledi. Eve gidip gelmeye başlayan Cem K. Fatıma Nur Çelik'e ilgi duymaya başladı. Kısa süre önce askerden gelen, evli ve bir çocuk babası olan Cem K., Çelik'e çıkma teklifinde bulundu. Ancak genç kız kabul etmedi.

YALNIZ ANINI KOLLADI
İddiaya göre Cem K., Çelik'in evde yalnız kaldığı anı kollamaya başladı. Dün ev arkadaşı Sümeyye Küçükoğlu'nun evden çıktığını fark eden Cem K., bilgisayar bağlantısını yapacağını söyleyerek içeri girdi. Cem K. evde oyalandığı sırada genç kızın arkadaşına "Bu adam hâlâ bir interneti bağlayamadı. Şu anda evde ve rahatsız oluyorum" diye mesaj attığı öğrenildi. Korkunç cinayet, genç kızın ev arkadaşı Sümeyye Küçükoğlu'nun saat 21.30 sıralarında eve gelmesiyle ortaya çıktı. Cep telefonuna gelen mesaj üzerine Çelik'i arayan Küçükoğlu, telefonuna ulaşamayınca merak edip evin yolunu tuttu.

KOLİ BANDIYLA BAĞLADI

Anahtarı ile kapıyı açamayan Küçükoğlu, çilingir yardımıyla içeri girdi. Evde Fatıma Nur Çelik çıplak ve cansız bedeni ile karşılaşan Küçükoğlu, arkadaşını elleri ve kolları koli bandı ile bağlı, boğazı da koli bandı ile sarılı şekilde buldu. Üzerindeki şoku atlatınca da polisi aradı. Polis ekipleri, binanın güvenlik kamerasından Cem K.'nin içeride 1 saat 15 dakika kaldığı ve cinayet sonrası hızla uzaklaştığı tespit edildi. Polis ekipleri, zanlıyı bir internet kafeden çıkarken yakaladı. Emniyette cinayeti işlediğini kabul eden Cem K., Bakırköy Adliyesi'nde çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

BİZE ULAŞIN