Beşiktaş DGM artık öğrencilerin

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi, Çağlayan'a taşındıktan sonra bina, bahçesiyle birlikte üniversite öğrencilerine hizmet veriyor

Beşiktaş'ta Çırağan Caddesi'ndeki merkezi konumuyla, bu yıla kadar Türkiye'nin önemli dava ve soruşturmalarına ev sahipliği yapan, İstanbul Adliyesi'nin binası Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi'ne tahsis edildi, bahçesinde ise yan tarafındaki binada eğitim veren Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri vakit geçiriyor.

"İNANILMAZ BİR DUYGU"
Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomi Bölümü 1. sınıf öğrencisi Elif Nur Kasan (20), tarihi bir mekanda İstanbul Boğazı'nın güzelliklerini seyredebildiği için şanslı olduğunu belirtti. Kasan, "Burada önemli davaları yürüten, soruşturmalar yapan savcı ve hakimlerin çalıştığını, sanık ve sanık yakınlarının, gazetecilerin günlerce, gecelerce beklediklerini biliyorum. Şimdi ise sadece manzaranın tadını çıkarıp, eğitim görüyoruz. Bu inanılmaz bir duygu" diye konuştu. Üniversiteye gidip gelirken, adliyeyi zaman zaman gözlemlediğini aktaran Sosyoloji Bölümü 4. sınıf öğrencisi Zeynep Demirdağ da (22), "Bir tarafta dava peşinde koşturan, orada yatıp kalkan gazeteciler, sanık yakınları, eylemciler ve protestocular ile bu kişileri bekleyen çevik kuvvet ekipleri. Diğer tarafta ise civardaki kafelerde fütursuz duruş sergileyen, ilgisizlikle oturan öğrenciler. Bu benim için ilginç bir resimdi" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN