Ortalık savaş alanına döndü

Aydın’da sabah saatlerinde meydana gelen patlamada büyük çaplı maddi hasar meydana geldi. İlk anda bomba zannedilen patlamanın Umurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir işletmenin buhar kazanı olduğu belirlenince herkes derin bir nefes aldı. Mesai başlamadan önce meydana gelen patlamada adeta gökten metal yağarken olayda can kaybı yaşanmaması teselli oldu.

Umurlu Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Ali Aydın isimli işadamına ait işletmede sabah saat 08:25 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi. Patlama sonrası bölgede elektrikleri kesilirken gökyüzünde toz bulutları oluştu. Patlamanın hemen ardından fabrikanın kenarındaki arazide küçük çaplı yangın başladı. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Bölgede ve fabrikada yapılan araştırmada ölen ya da yaralanan kimsenin bulunmaması teselli kaynağı olurken, bir süre sonra ekipler normale döndü. Adeta savaş alanına dönen fabrikada patlayan tonlarca ağırlığındaki buhar kazanının parçalarının tüm bölgeye saçıldığı görüldü.

Tonlarca ağırlığındaki buhar kazanın yaklaşık 600 metre ileriye fırlaması ise patlamanın şiddetinin adeta göstergesi gibiydi. Patlama nedeniyle havaya fırlayarak fabrikanın üzerine düşen kazanın bir parçası da fabrikanın çatısını delerek iş yerinin içine düştü. Çok sayıda işçinin çalıştığı fabrikada henüz mesainin başlamamış olmaması ise yüreklere su serpti. Araçların da zarar gördüğü patlama ile ilgili olay yeri inceleme ekipleri çalışma başlattı.

BİZE ULAŞIN