İntiharın sırrını telefon çözecek

Otomobilinde intihar eden işadamı Hüseyin Aktaş'ın 27 dakikalık son telefon görüşmesini, ortağı Yüksel Kavak'la yaptığı anlaşıldı. Kavak, olay yerinden aldığı Aktaş'ın telefonunu polise teslim etmedi

SABAH, geçtiğimiz hafta İstanbul Kâğıthane'de otomobilinin içinde silahla intihar eden işadamı Hüseyin Aktaş'ın ölümünü aydınlatabilecek önemli bilgilere ulaştı. Aktaş'ın, intiharından önceki 27 dakikalık son telefon görüşmesini ortağı Yüksel Kavak'la yaptığı anlaşıldı. Ortağının intiharından sonra olay yerine gelen Kavak'ın, otomobilden aldığı telefonu polisten bir haftadır gizlediği ortaya çıktı. Sır perdesini aralayacak telefon ile 27 dakikalık görüşmenin detayları polis tutanaklarında bulunmuyor. Aktaş'a ait cep telefonunun intihardan sonra olay yerine gelen Kavak tarafından neden alındığı ve bunun günlerdir niçin polisten gizlendiği bilinmiyor.

'DERTLEŞTİK'
SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün ulaştığı Yüksel Kavak "Hüseyin Aktaş ölümünden önce beni aradı. Maddi sıkıntılardan bunaldığını, kendisini çaresiz hissettiğini söyledi. Telefonda benimle dertleşti. 27 dakikalık son görüşmeyi BEDAŞ Genel Müdürü ile değil, benimle yaptı" dedi. Olaydan sonra çıkan haberlerin belirli çevrelerin yanlış yönlendirmesi üzerine yapıldığını öne süren Kavak, hiçbir kuruluşun olayla ilgisinin olmadığını söyledi. Kavak, olaydan sonra aldığı telefonu neden polise teslim etmediği sorusuna ise "İş yoğunluğundan teslim edemedim" yanıtını verdi.

KİM HABER VERDİ?
İntihar anlarını kaydeden güvenlik kameralarının görüntülerine SABAH ulaştı. Olay anında anında güvenlik kamerasında saatler 15.53'ü gösteriyor. 16.10'da binadan çıkan bir çalışan, patronunu aracın içinde kanlar içinde görüp çevredekilere haber veriyor. Aynı kişinin, daha sonra otoparktan koşarak çıktığı ve birkaç dakika sonra Yüksel Kavak i le birlikte geri döndüğü görülüyor. Ortağını kanlar içinde gören Yüksel Kavak, beraberinde üç kişi ile birlikte aracın ön koltuğunda duran işadamını arka koltuğa taşıyor. Bu kişiler daha sonra intiharın yaşandığı otomobille hastaneye gitmek için hareket ediyor. Bu arada otopark görevlisinin polisteki ifadesinde sadece polis ve ambulansı aradığını söylemesine rağmen, Yüksel Kavak'ın otopark görevlisinin kendisini de aradığını söylemesi dikkati çeken önemli bir ayrıntı...

TEFECİLERDEN ALDIĞI TAPULAR SAHTE ÇIKTI
BEDAŞ'ın İstanbul'da "elektrik kesme, açma ve ihbar" işini yapan Beypınarlılar A.Ş.'nin sahibi Hüseyin Aktaş, 8 Ekim'de BEDAŞ'a ait otoparkta intihar etti. Bu ihaleye kısıtlı bütçeyle girdiği öğrenilen Aktaş, çoğunluğu tefeci olan birçok kişiye borçlandı. Hak ediş bedeli olarak 4.6 milyon TL para alan Aktaş'a işçilerin SSK primlerini yatırmadığı gerekçesiyle 100 bin TL ceza kesildi. Tefecilerden aldığı tapuları bankaya teminat gösterip krediyle personel aracı alan Aktaş tapuların çoğunun sahte çıkması üzerine zor duruma düştü.

BİZE ULAŞIN