Kadınların "5 Çayı" pahalıya patladı

Muş'ta kadınların "5 Çayı"na gitmesini fırsat bilen hırsızlar, aynı anda 4 evi soydu.

Reis Konağı Sokak'ta bulunan Milenyum Kooperatifi B Blok'ta ikamet eden kadınlar, 5 çayı için bir araya geldi. İddiaya göre, kadınların evlerinde olmadığı esnada binaya giren hırsız veya hırsızlar, tek tek kapıları çalmaya başladı. İlk 2 kattaki evlere adres soran hırsız veya hırsızlar, cevap alamadıkları üçüncü ve dördüncü kattaki karşılıklı 4 dairenin kapı kilitlerini kırarak evlere girdiler.

Kısa sürede evlerden yaklaşık 20 bin TL değerinde ziynet eşyası ile nakit para çalan hırsız veya hırsızlar daha sonra sırra kadem bastılar. Misafirlikten döndükten sonra evlerinin kapı kilitlerinin olmadığını fark eden kadınlar, evlerine girdiklerinde soyulduklarını anladılar ve hemen polise haber verdiler.

Yaşanan hırsızlıkta yaklaşık 20 bin TL dolayında para ve ziynetin çalındığını söyleyen site yönetici Hulki Ergün; 'Kadınlar beşinci kata misafirliği gitmiş. Hırsızlar da bunu fırsat bilerek binaya girmiş. Üçüncü ve dördüncü kattaki 4 dairenin kapı kilitlerini kırarak evlere girmişler. Şu anda polis incelemesini sürdürüyor. Hırsızların bir an önce yakalanmasını istiyoruz' dedi.

Evde gelinine ait altınların çalındığını ifade eden Seyfettin Seven ise; 'Gelinim misafirlikten döndükten sonra kapının kilidinin olmadığını fark etmiş. Kısa süreli bir şok yaşayan gelinim, dönüp diğer daireye baktığında oranın da kilidinin olmadığını görmüş. İlk başta korkup eve girmemiş ve komşulara haber vermiş. Daha sonra da polise haber verildi' diye konuştu.

Binaya gelen polisler de hırsızlık olayının gerçekleştiği evlerde detaylı inceleme yaptı. Polis, hırsızlık olayını gerçekleştirenlerin il dışından gelmiş bir şebeke olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

BİZE ULAŞIN